Krásné rty vždy patřily k ozdobě ženy. Ale víte, jak dosáhnout perfektního nalíčení?

Svůdná ústa

Příliš úzké rty dodávají obličeji přísný

výraz, široké zase zatěžují dolní polovinu obličeje. Pomocníkem bude zvolená barva rtěnky i konturovací tužka. Konturu volíme o odstín tmavší než je rtěnka. Vyhýbáme se příliš sytým barvám růže, která u tohoto typu rtů vypadá nevkusně. Když máme příliš malá ústa, jejich tvar obtáhneme rtěnkou těsně nad jejich vnějším okrajem, u koutků jejich obrys protáhneme. Pak je přetřeme rtěnkou, přepudrujeme a opět přetřeme. Příliš masitá ústa opticky zúžíme tak, že původní obrys rtů nedokončíme. Celé rty přetřeme světlou rtěnkou. U nepravidelných úst postupujeme tak, že úzkou část opticky zvětšíme konturovací tužkou, širší pak přetřeme na vnitřním okraji rtu. Barvu rtěnky volíme tmavší, abychom všechny opravy zakryly.

Odstín na vás prozradí

Nejen účes, ale také rtěnka na svou nositelku leccos prozrazuje. Žena, která si libujete v zářivě červeném odstínu růže, je sebevědomá, bývá ráda středem pozornosti, srší odvahou, nenechá se ničím zaskočit. Oranžová rtěnka napovídá, že je žena kamarádská. Má spoustu přátel, je laskavá, s otevřeným srdcem. Srší optimismem, okolí ji vnímá jako velkorysého člověka se smyslem pro rodinu. Za růžovou barvou rtěnky se může skrývat dáma s citlivou, romantickou duší, která nerada riskuje, sází na jistotu, nebývá jejím zvykem činit ukvapená rozhodnutí. Po rtěnce tělové barvy sáhnou většinou vyrovnané, spolehlivé, konzervativně založené ženy, které v životě dávají přednost kvalitě před kvantitou.

Důležitá je hydratace

Aby rty vypadaly zdravě a svěží, je třeba se starat o jejich pravidelnou hydrataci. Pokud jsou suché, bývá to signál nedostatečného příjmu tekutin. Stejně jako pro celý organismus je i pro zdravý vzhled rtů nutné důsledně dodržovat pitný režim, tedy pít 1,5 až 2 litry vody denně. Jemné pokožky na rtech docílíme opatrnou masáží měkkým kartáčkem na zuby. Popraskané a bolavé koutky úst mohou svědčit o nedostatku vitaminů ze skupiny B.

(map)

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2475504
DnesDnes93
VčeraVčera579
Tento týdenTento týden1845
Tento měsícTento měsíc7134

Partnerské weby

apartman banner