Která žena by nechtěla vypadat stále mladě, svěže, atraktivně? Ve dvaceti, třiceti letech většinou nejsou s pletí žádné problémy. Jak roky přibývají, tělo potřebuje pravidelnou, kvalitní péči. Nechte se inspirovat několika kosmetickými

tipy.

Voda stahuje póry. Nejen zuby, ale i tvář je třeba mýt minimálně dvakrát denně. Pokožka potřebuje vodu a v kombinaci s čisticími přípravky uvolňuje póry, pleť pak vypadá zdravější a krásnější. Rozšířeným pórům lze předcházet pravidelným hloubkovým čištěním pleti, které brání usazování mazu a nečistot v pórech, a tím i jejich roztahování. Dobré je používat kosmetické přípravky s ovocnými kyselinami a retinolem.

Je oční krém nezbytnost? Starší ženy by péči o oční okolí neměly zanedbávat, protože první vrásky o sobě dávají vědět právě v této partii. Pokožka okolo očí je v porovnání s ostatními částmi tváře výrazně jemnější, neboť má méně mazových žláz, a proto vyžaduje náročnější způsob péče. Úlohou očních krémů je zásobit pokožku v oblasti očí speciálními zvlhčujícími a výživnými látkami. K večernímu ošetření jsou vhodné mastnější krémy s vitaminy, pro denní aplikaci lze doporučit zvláčňující gely bez tuku.

Kdy použít hydratační gely. Jejich používání je ideální pro denní ošetření mastné nebo smíšené pleti, která příliš nesnáší krémy. To platí zejména teď v létě, v zimním období je pro tyto typy pleti lepší lehký polomastný krém.

Nepodceňujte spánek. Máte často kruhy pod očima? Na svědomí je může mít dědičnost, struktura pokožky, ale především se na nich podepisují nevhodný životní styl, ponocování, málo spánku. Do určité míry se dají „zjemnit“ studenými obklady. Zkuste na oči přiložit vychlazená kolečka salátové okurky nebo čajové sáčky.

Zdravý jídelníček. Je nesporné, že strava ovlivňuje stav těla i duše, tedy i pleť, celkový vzhled. Na babských radách, které říkají, že při akné je dobré konzumovat zelí, mrkev nebo mango, na lámající nehty doporučují ovesné vločky, k hladké pleti má přispívat celer, mrkev nebo řeřicha, něco bude. Pamatujte na to, že za elixír mladosti se považuje vitamin E. Jeho nejbohatším zdrojem jsou například špenát, brokolice, vejce, červená řepa, růžičková kapusta. Správný potravinový režim by měl obsahovat dostatek cukru pro získání energie během celého dne, bílkovin pro regeneraci a růst tkání, nízké množství tuků pro trávení některých vitaminů, hodně vitaminů, antioxidantů a minerálních látek.

Důležitý pitný režim. Za špatný stav pleti často může i nedostatečný pitný režim. Její suchost, předčasné vrásky, unavený vzhled, to jsou nepříjemné stopy dehydratace. Během dne je třeba organismus zásobovat vhodnými tekutinami - pitnou vodou, minerálkami, bylinnými čaji, neslazenými nápoji. Čím je pleť starší, tím víc vody potřebuje, protože ztrácí svou elasticitu.

Pozor na stres.Kvalitu pokožky do značné míry ovlivňuje také stres. Při stresové zátěži se do těla vylučuje mnoho hormonu kortizolu, který tělo připravuje na zvýšenou zátěž. Tento hormon však zvyšuje produkci mazu v kůži a může vést k zánětlivým procesům pokožky.

(pru)

DODATEK

Pokožka se necítí dobře při výrazných výkyvech teplot. Sauna, solárium, přehnané opalování neprospívají především pleti s rozšířenými žilkami. Velmi negativní účinky na pleť má také smog, kouření, nedostatek čerstvého vzduchu.

Planety radí i varují

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

E-Shop

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2379784
DnesDnes685
VčeraVčera957
Tento týdenTento týden2582
Tento měsícTento měsíc7213

Partnerské weby

apartman banner