Víte, že ruce prozrazují náš skutečný věk? Denně je extrémně namáháme, ale péči o ně často zanedbáváme. Výsledkem jsou drsné a suché ruce se zhrublou pokožkou. Co dělat, aby byly krásné, svěží, vypadaly zdravě? Nechte se

inspirovat několika tipy.

+ Na noc ošetřete ruce výživným krémem a navlékněte je do bavlněných rukavic. Uvidíte, jak vás ráno výsledek mile překvapí.

+ Snažte se mít krém na ošetření rukou vždy po ruce. Na nočním stolku, v kanceláři, v autě, u televize a pravidelně ho používejte.

+ Jestliže chcete mít ruce jemné a hladké, vyzkoušejte jednoduchou domácí kúru. Mírně zahřejte trochu olivového oleje a smíchejte jej se šťávou z poloviny citronu. Směsí střídavě masírujte obě ruce alespoň deset minut. Olivový olej dodá pokožce potřebnou mastnotu, citronová šťáva má změkčující účinky. Pak ruce ošetřete silnější vrstvou vazelíny, kterou koupíte v lékárně. Nechte ji působit alespoň půl hodin.

+ Pokud máte chvíli ruce červené a za okamžik zase studené s fialovými nehty, může to být zapříčiněno nedostatečným krevním oběhem. V tom případě stojí za to vyzkoušet jednoduché cvičení. Zkuste si pomalu zahřívat ruce pod proudem vlažné vody, potom je ochlaďte silným proudem studené. Tím přispějete k pružnosti cév v rukách. Dobré je také udělat si pravou rukou masáž levé ruky a opačně. Postupujte od konečku prstů až k zápěstí.

+ Hlavně při vaření mohou ruce nasáknout nepříjemnými pachy, například po rybách, cibuli či česneku. Co nejrychleji se jich zbavit znamená ihned po skončení vaření umýt ruce teplou vodou a mýdlem, nejlépe s pomocí kartáčku, neboť zápach se s oblibou usazuje pod nehty. Zápach lze odstranit i dužinou z citronu nebo grapefruitu.

+ Nezapomeňte při domácích pracích a při práci s chemickými přípravky používat gumové rukavice.

+ Víte, že suchá popraskaná pokožka na rukách, různé výrůstky nebo poškození nehtů mohou být projevem nesprávné životosprávy? Dbejte proto o zdravý, pestrý jídelníček, stravu bohatou zejména na esenciální nenasycené kyseliny, dodržujte dostatečný pitný režim.

(es)

Planety radí i varují

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

E-Shop

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2379720
DnesDnes621
VčeraVčera957
Tento týdenTento týden2518
Tento měsícTento měsíc7149

Partnerské weby

apartman banner