Černé tečky patří k nejčastějším problémům snad všech typů pleti. Nejen s nimi pomůže pravidelný peeling. Peeling je v podstatě „smirkování“ pokožky, čímž se z jejího povrchu odstraňují odumřelé buňky. Uvolnění vrchní

vrstvičky pokožky tak stimuluje rychlejší dělení a obnovu buněk, tedy její regeneraci. Čistění kůže drhnutím zlepšuje krevní oběh a výsledkem je hladká, sametová pleť. Co je dobré vědět:

+ Jako brusné abrazivní tělíska mohou posloužit drcená jádra mandlí, broskví, mořský písek a sůl, případně syntetické mikrokuličky. V chemickém peelingu je účinek založený především na působení přírodních ovocných kyselin.

+ Přípravky pleťového peelingu jsou jemnější a ošetřujeme jimi i krk a dekolt.

+ Pokožka je po takovéto proceduře svěžejší, hladší a působí mladistvěji. Proto se peeling kromě pravidelného ošetřování doporučuje i jako prostředek pro okamžité osvěžení pleti před významnou událostí, pokud chce žena vypadat mimořádně dobře.

+ Frekvence použití peelingu závisí v prvé řadě od typu pokožky. Dvakrát do týdne se doporučuje na mastnou pleť, při normální pleti asi jednou za dva týdny, při suché a citlivé pokožce není mechanické smirkování vůbec vhodné. V takovém případě je lepší poradit se s kosmetičkou.

+ Na první pohled je peelingování velmi jednoduché. Nanesete přímo na pokožku nebo pomocí navlhčeného tamponu vhodný přípravek, několika tahy rozetřete, promasírujete a opláchnete vodou. Nejčastější chybou bývá nežádoucí natahování pokožky. Vyhnete se tomu tak, že prsty jedné ruky si pokožku „přidržíte“ a krouživými pohyby druhou rukou přípravek vmasírujete do pleti.

+ Víte, že je tělový peeling vhodný i na zjemnění drsné pokožky loktů, kolen nebo chodidel? Mimořádný efekt přináší i při ošetřování rukou.

+ Pozor, jemná pokožka kolem očí peeling nesnáší.

(pru)

Planety radí i varují

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

E-Shop

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2380034
DnesDnes87
VčeraVčera849
Tento týdenTento týden2832
Tento měsícTento měsíc7463

Partnerské weby

apartman banner