Stejně jako příroda rozdělila rok na čtyři roční období, také každá žena patří k jinému barevnému typu. Jste podzimní typ? Charakteristická je pro něj světlejší, broskvově zbarvená pokožka, mahagonová barva vlasů, zlatavý

nádech a často také pihy. Oči mohou být u podzimního typu zbarveny do zelenohněda, nejčastěji jsou tmavohnědé, oříškové, v jantarovém odstínu, zelené či zelenohnědé, barvy medové či mědi.

Čím podtrhnout svůj přirozený půvab a šarm? Pro ženu podzimního typu není vhodná bílá ani černá barva, také pudrové tóny nejsou tou správnou volbou. Hlavní důraz je kladen na přirozenost a zemité barvy. Sáhnete-li po teplých tónech spadaného listí, rezavé, skořicové, jsou to ty pravé odstíny, v nichž budete vypadat báječně. Stejně tak v barvě khaki, olivové zeleni, petrolejové či v barvě jedlových větviček. Podzimu také sluší oranžová, červeň korálků a švestek.

Rovněž líčení vychází z teplých tónů zralé přírody. Základem je transparentní make-up, oční stíny v nugátových, oříškových a zlatých tónech, k tomu výraznější rtěnka, vždy je třeba líčení sladit s oblečením. Nevhodnou barvou je růžová, jinak se podzimní typ v dekorativní kosmetice nemusí bát výraznějších odstínů. Podzimní typ si může dovolit téměř všechny módní trendy a výstřelky. Ženě podzimního typu bude slušet „kovbojská“ móda, krajky, stejně jako velmi aktuální květinové a etno vzory, nebo motivy džungle.

K oděvu patří nerozlučně bižuterie a šperky. Dáma podzimního typu si může dovolit šperky v jakékoliv úpravě, nejlépe z přírodních materiálů - kožené doplňky, šperky ze slonové kosti, ozdoby z perleti, želvoviny či jantaru. Méně vhodné je zdobení z bílého zlata a stříbra.

(mv)

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2504552
DnesDnes184
VčeraVčera601
Tento týdenTento týden2804
Tento měsícTento měsíc15898

Partnerské weby

apartman banner