Pokožka potřebuje v zimě jinou péči než v jiných obdobích roku. Je vystavena nejen chladnému, větrnému, vlhkému počasí, mrazu, ale také suchému vzduchu ve vytápěných prostorách. A tak je ji třeba ošetřovat kvalitními krémy, speciálními emulzemi, s vyšším podílem tukových látek. Měly by mít více

minerálů a vitaminů, nejlepší jsou ty s vysokým obsahem kolagenu. Není třeba se bát ani hydratačních krémů, neboť nejnovější technologie zajišťují, aby ani v chladnějším počasí pleť nestrádala. Místo lehčích krémů sáhněte po kosmetice hutnější konzistence, která obsahuje například ceramidy, rostlinné oleje, výživné látky. Vedle kvalitních kosmetických přípravků mají na stav pleti výrazný vliv vitaminy, stopové prvky a minerální látky, zdravá strava. Vitamin A udržuje pleť zdravou, chrání ji před záněty, vyhlazuje drobné vrásky. Vitamin B je pravým balzámem krásy, přispívá k hladké a zářivé pleti. Jeho nedostatek může způsobit, že pleť šedne a rychleji se vysouší. Proto by v jídelníčku neměly chybět celozrnné produkty, ryby, sušené pivovarské kvasnice, čerstvé ovoce a zelenina. Vitamin C podporuje tvorbu kolagenu, pleť zpevňuje a napíná, předchází předčasnému stárnutí. Najdete ho nejvíce v citrusových plodech, zelené paprice, brokolici.

Rtům sice sluší nápaditá barva rtěnky, pěkný lesk, ale v zimě s nimi nevystačíte. Je potřeba mít vždy po ruce ochranný balzám, vazelínu, jelení lůj. Většina z nich obsahuje přírodní látky, jako jsou například aloe vera, heřmánek nebo med, zabraňují vysychání a popraskání rtů. Zkuste každý večer, dříve, než ulehnete do postele, rty natřít medem a nechat jej několik minut působit. Podobné blahodárné účinky můžete očekávat od okurkové šťávy nebo propolisové tinktury.

Velmi tenká a jemná pokožka na rukou potřebuje v zimním čase intenzivnější péči. Po každém umytí rukou je dobře nakrémujte. Nejlepší jsou krémy založené na přírodní bázi, s přídavkem bambuckého másla, medu, kokosového oleje, které pokožku vyživí, osvěží, zabrání jejímu vysychání.

(pru)

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2505387
DnesDnes446
VčeraVčera573
Tento týdenTento týden3639
Tento měsícTento měsíc16733

Partnerské weby

apartman banner