Jak sladit kalhoty s botami? Někdo tuhle kombinaci nevidí jako problém, a tak ji neřeší. Pro ženy, které se nechtějí v módě ztratit, nabízíme malý návod.

Co ano, a co ne. Pokud se můžete pyšnit vysokou a štíhlou postavou, vašimi favoritkami ve skříni budou nepochybně bokové „slimky“. Sexy vzhled vám

ještě dodají boty s vysokými podpatky. Když se obepnutých kalhot nehodlají vzdát ani ženy s menší nadváhou, rozhodně by k bokovým kalhotám neměly nazouvat boty bez podpatků. Ještě by jim přidávaly kilogramy navíc. Širší splývavé kalhoty si žádají elegantní lodičky a také boty na platformě, ale zapomeňte na kulatou špičku. Naprosto nevhodné jsou sportovní střevíce. Padnou vám jako ulité a cítíte se v rovně střižených džínách nejlépe? V tomto případě není nic zakázáno, pro klasický střih kalhot neplatí takřka žádná pravidla. Dají se kombinovat téměř se vším. Perfektně se hodí jak k botám balerinkového typu, k lodičkám, tak ke sportovní obuvi. Jen mohutné boty v motorkářském stylu k úzkým džínám nebudou to „pravé ořechové“. U kalhot s ohrnutými nohavicemi se zase vyhněte kotníčkovým botám nebo střevícům s pásky okolo kotníků. Vsaďte na jednoduché, pohodlné boty na nízké podrážce, třeba mokasínového typu.

I na barvě záleží. Také si říkáte, že bot není nikdy dost? Jaká barva převládá ve vašem botníku? Pokud mezi ně patří černá, šedá nebo béžová, pak si můžete gratulovat. Tyhle odstíny totiž budou ladit k většině vašeho oblečení. Nepsaným pravidlem je, že oblékáte-li výrazné barvy, i boty mohou být v jakémkoli odstínu. Na co si ale dávat pozor? Jestliže vás přitahují zlaté střevíčky, pamatujte na to, že ladit budou s červenou, bílou, modrou, vyniknou i s oblečením ve smaragdové barvě. Fialové botky podtrhnou oblečení v neutrálních barvách, ladit budou třeba s námořnickou modrou nebo růžovou. Zelené střevíce půjdou ruku v ruce s neutrálními tóny, s hnědou, žlutou i modrou. Poněkud vyzývavější červená na botách se neztratí v kombinaci s klasickou černou a bílou barvou, ale hodí se také k neutrálním odstínům.

(mp)

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2453615
DnesDnes311
VčeraVčera620
Tento týdenTento týden1522
Tento měsícTento měsíc4561

Partnerské weby

apartman banner