Někdo si ráno nedovede představit bez velkého hrnku horkého zeleného čaje. Jeho příznivci jistě potvrdí, že je dokáže pořádně povzbudit do nového dne, zkrátka správně nastartovat. Možná ale nevíte, že tenhle přírodní zázrak

platí za elixír krásy.

Chcete být štíhlejší? Pak si dopřejte několik šálků lahodného čaje denně. Důsledný pitný režim by měl být součástí redukční kúry. Nejenže zažene žízeň, osvěží tělo i ducha, ale přispěje k lepšímu trávení, rychlejšímu metabolismu a tím odbourávání tuků.

Na ucpané póry. I v tomto případě pomůže zelený čaj. Dvě lžíce vychladlého nápoje smíchejte s třemi lžičkami ovesných vloček a trochou medu. Naneste na tvář a nechte působit nejméně deset minut. Pak opláchněte vlažnou vodou.

Stárnutí pleti.Prokazatelně zpomaluje pravidelné pití zeleného čaje. Díky polyfenolům, prospěšným látkám obsaženým v zeleném čaji, podpoříte hydrataci pleti, snížíte známky jejího stárnutí, přispějete k mladšímu vzhledu.

Máte akné? Zelený čaj působí antibakteriálně, proto je účinným spojencem proti pleti s pupínky. Vyzkoušejte aknózní pleť občas umývat místo vody čajem. Dokáže z ní odstranit toxiny a bakterie, krásně ji vyhladit, napomáhá při hojení jizev.

Osvěžení pro oči. Cítíte se unavená, máte za sebou neklidnou noc nebo bujarý večírek a vaše oči jsou oteklé? Do formy je rychle dostanete, když na ně přiložíte dva sáčky vychladlého zeleného čaje a budete alespoň deset minut s čajem na víčkách příjemně relaxovat.

Kondicionér na vlasy. Pokud jsou vaše vlasy bez lesku, vysušené, nahraďte běžný regenerační prostředek z drogerie zeleným čajem. Neuvěříte, co to s nimi udělá. Silným výluhem umyté vlasy opláchněte a nechte volně uschnout.

(se)

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2456548
DnesDnes410
VčeraVčera717
Tento týdenTento týden4455
Tento měsícTento měsíc7494

Partnerské weby

apartman banner