Pro většinu žen je radost podprsenku vybírat, některé však její nákup odkládají. Třeba z toho důvodu, že se musejí v kabince svléknout a vyzkoušet ji, což možná považují za ztrátu času. Vybrat tu správnou ale není vůbec

jednoduché.

Svůdná, ale pohodlná

Vyčarovat pěkný dekolt a přitom vypadat sexy, svůdně - někdy je to však na úkor zdraví. Možná tomu nebudete věřit, ale podle jednoho průzkumu nosí každá druhá žena nesprávnou velikost prádla. Dobře vybraná podprsenka musí poskytnout pohodlí, poprsí podržet, jinak může přinášet dýchací obtíže, bolesti hlavy, potíže s krkem a se zády, pálení žáhy a celou řadu jiných nepříjemných pocitů. Košíčky musí prsa pevně obepínat, hlavně na bocích. Jestliže zdvihnete ruce nad hlavu a znovu je přitisknete k tělu, měla by se prsa pohybovat bez toho, že by vyskakovala z podprsenky. Je nutné mít na zřeteli, že se vzhled a velikost prsů v průběhu života mění. Třeba po dietách, v těhotenství, po porodu. Proto nepočítejte s tím, že budete mít stále stejné číslo.

Velikost a typ košíčků

Abyste se v podprsence cítila dobře, musíte znát velikost a typ košíčků. Označují se písmeny A, B, C… Pokud si nejste jistá, poraďte se s prodavačkou. Další důležitý údaj je objem pod prsy, který si změříte krejčovským metrem. Z výsledku 73 až 77 cm vznikne zprůměrovaná velikost 75. Jestliže máte obvod od 78 až 82 cm, je vaše velikost 80. Tak počítejte dál, pokaždé s pěticentimetrovým rozdílem. Jestliže jste našla ten správný typ podprsenky, ideální je koupit si univerzální barvy, jako jsou bílá, černá a tělová.

Malá nebo velká?

Když vás trápí malá prsa, můžete nosit podprsenky s vycpávkami. Podprsenky s push-up polštářky se vždy postarají o půvabný dekolt. Prádlo s vyztuženými, pevnými a více tvarovanými košíčky poskytuje perfektní oporu pro prsa velkých velikostí.

Čemu se vyhnout

Ramínka by nikdy neměla být z oblečení vidět. Když to není váš záměr pro zvláštní příležitost, nikdy je neukazujte. Pamatujte na to, že pokud je podprsenka přeplněná, je nutné prsa více podepřít ze stran. V takovém případě jste nezvolila správný typ. Pozor na hodně vykrojené podprsenky. Mohou dělat neplechu pod tričkem nebo svetříkem. Určitě je nejdříve vyzkoušejte pod oblečením. Pod průsvitné látky noste saténovou podprsenku. Není průhledná, ale přesto v ní budete vypadat svůdně a sexy.

Šetrná péče o prádlo

Pro zachování tvaru, barev a pružnosti je nejlepší ruční praní. Pokud dáte prádlo do pračky, je vhodné zvolit program s pomalým odstřeďováním. Aby se jemné prádlo neponičilo, ideální je podprsenky i kalhotky prát v pytlíku na prádlo nebo ve speciálním košíčku.

(pru)

RADA SPIRITU

Podprsenku si vždy před nákupem vyzkoušejte. Jen tak si ověříte, že je opravdu pohodlná, nikde neškrtí a košíčky dobře padnou.

Planety radí i varují

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

E-Shop

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2379527
DnesDnes428
VčeraVčera957
Tento týdenTento týden2325
Tento měsícTento měsíc6956

Partnerské weby

apartman banner