Náš obličej představuje pomyslné zrcadlo. Napětí, stres i únava se v něm viditelně odrážejí a výrazně podmiňují náš vzhled. Ve středním věku začínají tvář brázdit vrásky, které jsou příznakem stárnutí a zhoršující se funkce pleti. Jsou způsobeny úbytkem podkožního tuku a vody, což vede k oslabení a ztrátě pružnosti pleti. Pokožka v

důsledku této ztráty viditelně ochabne. Pokud se budete o pleť pravidelně starat a věnovat se vitalizujícím technikám, tvář se rozjasní, zlepší se oběh krve, pleť bude pomaleji stárnout a nebudou vám přibývat vrásky. Mladistvý vzhled nezajistí drahé krémy a procedury, ale výraz našeho obličeje. Prohlédněte si v zrcadle svoji tvář. Je zamyšlená, smutná, zlostná nebo vystrašená? Zkuste výraz změnit na spokojený, vyrovnaný, radostný a usmívající se.

Hladkou a svěží pleť a uvolněné rysy zajistí pravidelně prováděná masáž. Přiveďte třením energii do rukou, položte obě ruce na čelo, aby se špičky prstů střetávaly uprostřed. Masírujte či hlaďte špičkami prstů obou rukou oblast na čele podél obočí, pokračujte u kořene nosu a táhněte prsty rovnoměrně směrem ven až ke spánkům. Poté položte bříška prstů ke kořenu nosu a masírujte oblast pod očima směrem k vlasům. Tato masáž zmírní váčky pod očima a vyhladí vrásky kolem očí. Tváře vyhladíte tak, že je masírujete od nosu k uším. Postupujte stále níž, až dojdete ke rtům. Přiložte špičky prstů na bradu a masírujte ji obloukem nahoru až k uchu. Při masáži byste měli pocítit teplo, uvolnění a osvěžení.

(jam)

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2505383
DnesDnes442
VčeraVčera573
Tento týdenTento týden3635
Tento měsícTento měsíc16729

Partnerské weby

apartman banner