Pro některé ženy je léto příležitostí k tomu, jak světu ukázat své dokonalé tělo. Jiné ale hledají způsob, jak svou postavu v plavkách spíše ukrýt. Věřte tomu, že někdy stačí málo, abychom se i v tom malém kousku „svrchního“ oděvu cítily perfektně, schovaly to, co má zůstat ukryto, a vystavily na odiv partie, na které můžeme být pyšné. Poradíme vám

spolu s profesionální stylistkou prádla a plavek, Žanetou Ilutanovou, jak plavky správně vybírat a na co dávat pozor, abyste se v nich cítily dobře při plavání i opalování.

Střih musí lichotit postavě

„Někdy jsou ženy módním kouskem tak poblázněny, že zapomenou úplně na vše. Na velikost a typ své postavy, věk, na strije či jizvy po operacích,“ komentuje častou chybu Žaneta. Až doma v klidu si uvědomí, že z minitrojúhelníčků jim prsa vypadávají do všech světových stran a spíše než šňůrku u bokových kalhotek by přivítaly vyšší kalhotky s klasickou gumou. „Vybírejte střih plavkové podprsenky a kalhotek v souladu s tím, jakou máte postavu. Vše si důkladně vyzkoušejte v kabince. Plavky, stejně jako spodní prádlo, obchodníci zpět či na výměnu neradi berou,“ radí stylistka.

Jak mít v plavkách krásný dekolt

Plavkové podprsenky mají různé košíčky. Nevyztužené - např. pojíždějící trojúhelníčky na vázací šňůrce, které jsou vhodné pro pevné postavy a menší pevná prsa. Také mívají nevyztužené košíčky s kosticemi v koších, všité již do pevného obvodu vzadu se zapínáním (podobně jako u podprsenek). Ty poskytují i větším prsům oporu a dokážou je zkrotit např. při plážových aktivitách. Nejoblíbenější fazónou plavek je ta, která se podobá podprsence: s kosticemi a tence vyztuženými koši. Dokáže vyzdvihnout prsa do očekávané výšky a díky kosticím a vyztužení zformovat prsa do svůdného dekoltu. „Současným hitem jsou plavkové podprsenky střihu bandeau. Jsou samodržící, nebo s ramínky. Ta můžete uvázat vzadu za krk, vpředu do véčka, asymetricky jen jedno. Plavkové podprsenky s řaseným a nabíraným košem zase pojmou menší asymetrii prsou,“ doporučuje Žaneta.

Boky, ukaž boky!

Radí matka, v podání Elišky Balzerové, ve známém filmu Ženy v pokušení. Máme-li výrazný pas a krásné boky, tak je opravdu ukazujme a nosme nízké plavkové kalhotky. Mnohé z nás však mají na bříšku výraznou tukovou vrásu či jizvy a spíše by uvítaly elegantní způsob, jak tyto problematické partie schovat. „Výrobci vycházejí i těmto přáním vstříc. V nabídce českých značek naleznete např. kombinovaný střih kalhotek s nastavitelnou výškou. Mají ozdobnou pasovou légu a jejím ohrnutím získáte kalhotky bokové. Existují také tzv. variabilní pasové kalhotky vhodné pro větší velikosti. Efektní řasení na předním díle ukryje problémové partie bříška i boků,“ vyjmenovává stylistka.

Materiál řekne váš příběh

„Doporučuji ženám, aby se vyhnuly plavkám s velmi jemným materiálem. Plavky nejsou prádlo a nechceme, aby o nás prozradily vše.“ Plavkovina musí mít svoji gramáž a pevnost. V plavkách jezdíme na klouzačkách, poposedáváme v písku i na kamínkách. Materiál musí odolat námaze, slunečnímu záření, opalovacím krémům, našemu potu i zrádné sladké a slané vodě, která dokáže přes tenký materiál vše odhalit.

Důraz na detail

Nezapomeňte na pravidlo stylistů – u plavek výrazný detail (ozdobu, barevnou kombinaci, nápadný vzor, sponu atd.) umístěte na ty partie, které chcete zdůraznit! Pokud patříte ke stydlínkům, uvažte si přes plavky pareo vždy, když se zvednete z lehátka.

(lam)

Planety radí i varují

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

E-Shop

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2374485
DnesDnes141
VčeraVčera908
Tento týdenTento týden3735
Tento měsícTento měsíc1914

Partnerské weby

apartman banner