Myslíte si, že večerní sprcha je pro tělo lepší než po probuzení? Jste přesvědčená o tom, že nejúčinnější je pleťová maska, kterou si nanesete na pokožku po snídani? Všechno má svůj čas, a tak pokud mají vaše zkrášlovací procedury přinést potřebný efekt, měla byste

vědět, že…

...sprchování je nejúčinnější ihned po probuzení. Mezi ranním a večerním sprchováním je velký rozdíl. Pro ženy s mastnou a nečistou pletí je ideální sprcha po ránu, neboť v průběhu noci vytváří pleť maz, který zůstává v průběhu dne na povrchu kůže a může ucpat póry. Obecně se má za to, že ranní sprcha je lepší než káva. Nastartuje krevní oběh, organismus na lepší zvládnutí příštích hodin. Kdo má ale potíže s usínáním, tomu bude vyhovovat spíš večerní sprchování.

...i kontrole hmotnosti je lepší věnovat se hned ráno. Pokud stoupnete na váhu až na konci dne, mohou být výsledky zkreslené, neboť tělo v sobě hromadí zásoby vody, ručičku na váze také ovlivňuje jídlo přijímané v průběhu celého dne.

...menstruační cyklus má podstatný vliv na to, jak péči o tělo a krásu budete zvládat. Zkuste si naplánovat depilaci v průběhu první poloviny cyklu. Uvidíte, že zásah pinzetou či jiným depilačním prostředkem bude méně bolestivý.

...měnící se hladina hormonů v době menstruace má vliv na citlivost pleti při jejím čištění, peelingu. Nejlepším časem pro tyto zkrášlovací kúry jsou dopolední hodiny, kdy je pleť dostatečně prokrvená.

...má-li pleťová maska přinést rychlé výsledky, ideální je po jejím nanesení relaxovat ve vaně. Její účinek se zvýší po koupeli, neboť pára pleť změkčuje a ta potom lépe vstřebává účinné látky obsažené v masce. Měl by to být běžný rituál, na který se vyplatí udělat si zasloužený čas, dopřát si ve voňavé lázni nejméně patnáct minut. Odplaví z tváře únavu, přinese zdravější, svěžejší pleť, ale současně dá zapomenout na všední starosti a stres.

...barvení vlasů doporučují profesionální vizážisté a stylisté v týdnu po začátku menstruace. Tehdy mají být mazové žlázy aktivnější a lépe chráněny před působením chemikálií.

...vypravit se do parfumerie na nákup nové vůně je nejlepší v pozdních odpoledních hodinách. Navečer jsou totiž čichové receptory v pohotovosti a dokáží rozlišovat nejjemnější rozdíly.

(es)

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2505438
DnesDnes497
VčeraVčera573
Tento týdenTento týden3690
Tento měsícTento měsíc16784

Partnerské weby

apartman banner