Suchá pleť vypadá na pohled velmi pěkně. Nemá rozšířené póry a působí broskvově. V mládí bývá pěkná, avšak na rozdíl od mastné je choulostivá a hlavně dříve podléhá stárnutí, rychle ztrácí pružnost, brzy se na ní tvoří vrásky. Po umytí se mírně

olupuje a je stažená. Velmi citlivě reaguje na prudké střídání teplot, škodí jí zejména vítr a slunění. Jak tomu předcházet? Je nutné pleti dodávat dostatek vlhkosti v podobě kvalitních kosmetických přípravků, mastnějších a hydratačních krémů. Při večerním ošetření je dobré mýt ji vlažnou převařenou vodou nebo čistit pleťovým čisticím mlékem. Na velmi suchou pleť můžete použít olivový olej. Při večerním ošetření nezapomínejte také na výživné vitaminové krémy, mastné, hydratační kosmetické přípravky, olejové masky a zábaly. Ráno pokožku opláchněte vlažnou vodou, důkladně vysušte a naneste na ni polomastný nebo mastný krém.

Domácí výživné masky

Vyzkoušet můžete jednoduché zkrášlovací přípravky z domácích zdrojů. Například tvarohovou masku s regeneračními účinky, která pleť uklidňuje, jemně napíná a zpevňuje. Připravte si čtyři lžíce tvarohu, jednu lžičku medu a dvě lžíce šípkového čaje. Do tvarohu přidejte med, potom přimíchejte šípkový neslazený čaj, až vznikne přiměřeně hustá kašička. Naneste na obličej a krk a nechte působit 25 minut. Pak masku smyjte teplou vodou. K přirozené hydrataci napomůže maska z jablka, které povaříte v 20 cl mléka. Když ovoce změkne, směs rozmixujte na kaši, přidejte lžíci mouky, olivového oleje a ještě teplou směs nechte na obličeji působit po dobu dvaceti minut. Vysokou vyživovací schopnost můžete očekávat také od olejové masky. Připravte si tři lžíce olivového oleje, jeden žloutek, jednu lžíci nastrouhaných mandlí a tři lžíce mléka. Mandle necháte několik hodin v mléce nabobtnat. Pak přidáte žloutek s olejem a rozšleháte, až získáte konzistenci majonézy. Do hmoty dáte nabobtnané mandle s mlékem a nanesete v silnější vrstvě na obličej a dekolt. Necháte působit asi půl hodiny, pak smyjete vlažnou vodou.

Co pleti prospěje

Suché pleti udělají dobře procházky ve vlhkém počasí, domácí výživné a olejové masky. Strava by měla obsahovat dostatek vitaminu A. Suchost zmírňují vitaminy C a E. Majitelky přecitlivělé, velmi suché pokožky by se v jídelníčku měly zaměřit na vitaminy skupiny B, kyselinu listovou, důležité je také organismu dodat dostatečné množství zinku a potraviny obsahujících omega-3 mastné kyseliny. Suché pleti neprospívají silná masáž, intenzivní slunění, časté umývání horkou vodou a toaletním mýdlem a ani pudry v práškové formě.

(se)

DODATEK

Bohatým zdrojem zinku jsou například maso - králičí, kuřecí a hovězí, dále luštěniny, sušené pivovarské kvasnice nebo houby. V menší míře ho najdete v rybích konzervách a rybím masu, v rýži, červené řepě či v petrželi.

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2505417
DnesDnes476
VčeraVčera573
Tento týdenTento týden3669
Tento měsícTento měsíc16763

Partnerské weby

apartman banner