Vypadáte unaveně, máte pocit, že jste mnohem starší, než je váš skutečný věk? K tomu, abyste si udržela pleť hladkou a pružnou, není vždy zapotřebí drahých kosmetických přípravků. Velmi účinné může být i pravidelné cvičení, masáže obličeje, po nichž budete

vypadat lépe, drobné vrásky se vypnou, svaly uvolní. Jak na to?

Proti očním vráskám. Zkuste zatlačit dvěma prsty asi na deset vteřin na vějířek vrásek u zevního očního koutku. Pak prsteníčkem obkružte oči od vnitřních koutků ke vnějším a kolem obočí.

Hladké čelo. Položte ruce na čelo tak, by se prsty dotýkaly. Pak lehkým tlakem vyhlazujte kůži pohybem prstů do strany a současně trochu nahoru. Vydržte v napětí po šest až deset vteřin. V místě, kde začínají vlasy, lehce potáhněte kůži dozadu.

Máte povislé tváře? Možná tomu nebudete věřit, ale pomoci může jemné poštipování. Kůži pod čelistní kostí sevřete mezi palcem a ukazovákem a centimetr po centimetru postupujte až k uším.

Brada v kondici. Hezké brady můžete docílit, pokud otevřete ústa, jak nejvíc to půjde, a pak je zformujete do tvaru písmene O. Měla byste cítit napětí v oblasti krku a spodní čelisti. Vystrčte přitom jazyk co nejdále dopředu, tím posílíte spodek brady.

Nezapomínejte na krk. Předcházet vráskám a stárnutí lze jemnou masáží, kdy s lehkým tlakem přejíždíte nataženými prsty od středu brady k uším. Na každou stranu alespoň desetkrát.

(es)

Planety radí i varují

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

E-Shop

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2379757
DnesDnes658
VčeraVčera957
Tento týdenTento týden2555
Tento měsícTento měsíc7186

Partnerské weby

apartman banner