Jen málokterá žena se může pochlubit souměrnými rty, ale svůdná ústa získáme vždy perfektním líčením. Záleží pouze na šikovnosti, s níž nějakou tu chybičku, které se příroda dopustila, napravíme. Nechte se inspirovat

několika jednoduchými triky.

Jak na to

Před začátkem líčení rty zlehka přepudrujeme transparentním pudrem, aby rtěnka lépe a déle držela. Stejnou službu udělá i tekutý make-up, kterým běžně líčíme tvář. Na nanášení růže je dobré pořídit si malý plochý štěteček, umožní tak vyplnit všechny nerovnosti. Přebytečnou rtěnku odstraníme přiložením ubrousku a ještě jednou ústa nalíčíme rtěnkou.

Na odstínu záleží

Připadáte si atraktivnější v zářivě červeném odstínu rtěnky, nebo dáváte přednost pudrovým tónům? Podle profesionálních vizážistek je dobré řídit se typem pleti. Pro přirozený vzhled, pro každodenní nošení, je dobré sáhnout o jeden až dva odstíny tmavší, než je přirozená barva pokožky. Dámy se světlou pletí nic nezkazí růžovou, meruňkovou nebo korálově zabarvenou rtěnkou. Pro středně tmavý typ pleti jsou ideální fialové, vínové a růžové odstíny. Tmavý typ pleti perfektně podtrhne líčení rtů v čokoládovém nebo švestkovém tónu, růžová je absolutně nevhodná. Pamatujeme na to, že výrazně lesklé a nápadně nalíčené rty během dne působí vyzývavě a vulgárně.

Pro dokonalý tvar

S dokonalým tvarem úst si hravě poradí konturovací tužka. Měla by být ve stejném odstínu rtěnky nebo lesku. Příliš úzké rty obtáhneme konturovací tužkou zvnějšku, těsně nad okraji rtů, a pak vyplníme rtěnkou. Tím docílíme dojmu plnosti, který ještě zvýšíme pomocí lesku. Hodně široké rty potlačíme obtažením přirozeného tvaru těsně pod okraji. Nezvýrazňujeme je rtěnkou syté barvy, raději volíme transparentní odstíny. Svěšené koutky úst budou méně nápadné, jestliže je při líčení úst úplně vynecháme. Horní ret vytvarujeme konturovací tužkou do prohnutých obloučků. Úzký vrchní ret působí plněji, nalíčíme-li jej tmavší rtěnkou než ret spodní. Konturu vedeme u horního rtu vnějškem, u spodního rtu vnitřkem okrajů rtů. Nepravidelné rty rámujeme pomocí tmavší konturovací tužky tak, aby se nepravidelnosti vyrovnaly. Kde je třeba, dokreslíme část rtu zvnějšku, jinde vedeme konturu vnitřkem obrysů rtů.

(es)

RADA SPIRITU

Omezit tvorbu vrásek kolem úst pomůže jemná masáž pokožky. K jemným krouživým pohybům lze použít měkký zubní kartáček. Rty také pravidelně ošetřujeme speciálním balzámem, placentovou tyčinkou nebo séry na rty obsahující vitaminy a zároveň látky, které chrání před UV zářením.

Planety radí i varují

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

E-Shop

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2380866
DnesDnes28
VčeraVčera891
Tento týdenTento týden3664
Tento měsícTento měsíc8295

Partnerské weby

apartman banner