Nutnost nosit dioptrické brýle se dnes nepovažuje za žádný handicap. Mnohdy se stávají neodmyslitelnou součástí obličeje i žen, které žádnou oční vadou netrpí, ale touží po něčem extravagantním, po pěkném doplňku, který dodá jejich tváři

zajímavý vzhled. Neobejdete-li se bez brýlí, pokuste se udělat z nutnosti přednost. Chce to jen pečlivou volbu skel i obrouček, vhodné nalíčení.

Vybírejte pečlivě

Při výběru brýlí se svěřte do rukou odborníka a rozhodně se neukvapujte. Jejich typ ovlivňuje vzhled možná víc, než si troufnete připustit. Pokud si vyberete správný pro váš tvar tváře, vyvážíte tím případné disproporce. Obecně platí, že tvář, která je ve spodní části rozšířená, logicky potřebuje vyvážit v horní části. Silný černý rám by jí mohl spíš ublížit. Vyhněte se příliš tmavým barvám, které mohou opticky vyvolat dojem „melounové“ hlavy. U trojúhelníkového tvaru obličeje by rám brýlí neměl přesahovat šířku tváře, aby jej v nejširší části ještě víc nerozšiřoval. Zvolte raději takové, u nichž je tvar výraznější ve spodní linii. Nenápadný vzhled poskytnou brýle bez obrouček nebo brýle kulaté či zaoblené. Tvrzení, že kulatý obličej potřebuje úzký hranatý rám, je asi tak pravdivé, jako že by silnější postava měla nosit výhradně černou barvu oblečení. Mírně zaoblený tvar pomůže korigovat proporce. Měl by však být o něco širší, aby se ztratila „kulatost“. Nutno podotknout, že brýle musí perfektně sedět na nose, nesklouzávat z něj.

I barva je důležitá

Barva brýlí musí ladit s tónem pleti a vlasů, samozřejmě je dobré zohlednit i barvu oblečení. Pokud znáte svůj barevný typ, výběr se omezí jen na barvy, které vám sluší a cítíte se v nich dobře. Jarní typ bude dobře vypadat v jemných obroučkách přírodních barev, jako jsou béžová, jantarová, lososová, světlemodrá. Letnímu typu budou slušet chladnější tóny - například černá, mramorovaná, fialová, tyrkysová, kterým by se měl naopak vyhnout podzimní typ. Pro ženy tohoto typu se hodí teplé barvy - zelená, hnědá, měděná, zlatá, tygří žlutočerná. Chladné a syté tóny - červená, antracitová, modročerná - podtrhnou půvab žen zimního typu.

Víte, jak se nalíčit?

Správně se nalíčit pod dioptrické brýle je umění. Krátkozraké ženy si mohou dovolit nápadnější líčení očí, a to z prostého důvodu. Skla brýlí oči zmenšují a lehký make-up se ztrácí. Dalekozraké ženy by se měly naopak líčit decentněji. Oči za skly také hezky rozzáří, když řasy před nanesením řasenky vytvarujete kleštičkami. Pokud jde o barvu řasenky, nejpoužívanější je černá, nebo jakýkoli tmavý odstín. Zvětší oči a zjasní pohled.

(es)

RADA SPIRITU

O brýle se pečlivě starejte. Nikdy je nepokládejte skly na podložku, ale ukládejte do tvrdého pouzdra. K prodloužení životnosti přispěje i jejich čištění hadříkem na brýle a speciálním roztokem.

Planety radí i varují

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

E-Shop

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2380898
DnesDnes60
VčeraVčera891
Tento týdenTento týden3696
Tento měsícTento měsíc8327

Partnerské weby

apartman banner