Udržet si mladistvou a svěží pleť můžete různými krémy nebo kosmetickými procedurami. Další možností, která je zcela přirozená a bude vás stát jen pár minut času denně, je obličejový rituál. Je velice snadný a opravdu

účinný.

Jednoduchá masáž. Hladkou a svěží pleť a uvolněné rysy v obličeji zajistí jednoduchá masáž. Třením přiveďte energii do rukou a špičkami prstů masírujte čelo podél obočí až ke spánkům, což napomáhá vyhlazení vrásek. Položte bříška prstů ke kořenu nosu a masírujte oblast pod očima směrem k vlasům, čímž zmírníte váčky pod očima a zjemníte vrásky kolem očí. Tváře vyhladíte tak, že je masírujete od nosu k uším a postupujete stále níž, až dojdete ke rtům. Přiložte špičky prstů na bradu a masírujte ji obloukem nahoru až k uchu. Poté špičkami prstů jemně poklepejte pleť, což zlepší prokrvení a vy získáte svěží a mladistvý vzhled. Na závěr dlaněmi zakryjte celý obličej, zhluboka dýchejte a chvilku odpočívejte. Na obličej naneste pečující olej nebo krém.

Trik pro pevné rty. Pevných rtů a „vyžehlených“ vrásek kolem úst a nosu docílíte hravou technikou. Zhluboka se nadechněte a naplňte tváře vzduchem jako balon. Ústa mějte zavřená a přelévejte vzduch z pravé tváře do levé, dokud vám bude stačit dech. Poté našpulte rty a vzduch vypusťte. Několikrát zopakujte. Proti vráskám okolo úst funguje další jednoduchý cvik - otevřete ústa, co nejvíc to jde, rty ohněte tak, aby se pevně dotýkaly zubů, pak ústa zavřete a chvíli tak vydržte. Tento cvik posiluje svaly kolem úst a tváří, zabraňuje vzniku vrásek a povolení kůže v oblasti koutků úst. Při poslední pozici si asi budete připadat legračně, ale můžete se těšit z jejího blahodárného účinku. Otevřete ústa, vyplázněte jazyk, vytřeštěte oči, roztáhněte prsty na rukou a chvilku tak setrvejte. Uvolněte se a několikrát zopakujte. Tímto způsobem si skvěle protáhnete celý obličej.

(žuk)

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2503632
DnesDnes431
VčeraVčera706
Tento týdenTento týden1884
Tento měsícTento měsíc14978

Partnerské weby

apartman banner