Sníh, třeskutý mráz, silný vítr, prudké změny teplot při přechodu z vyhřátého prostředí do zimy. Pleť v zimním období dostává pořádně zabrat a potřebuje speciální péči. Nadměrně se vysušuje, rty osychají, rýma číhá na každém kroku.

 

Ošetření pokožky

Pleťový krém, který běžně používáme, není třeba v chladných dnech nutně měnit za jiný. Výjimkou je situace, kdy se pohybujeme na mrazivém vzduchu po delší dobu. V takovém případě se hodí kosmetické přípravky mastnější a hutnější textury, které nejen chrání před chladem, ale udržují i vlhkost. Není nutné se vyhýbat ani klasickým hydratačním pěsticím krémům. Je dobré intenzivněji chránit choulostivější partie obličeje, jako jsou nos a lícní kosti, a to silnější vrstvou krému. Samozřejmou součástí péče o pleť jsou v tomto období také pleťové masky, nejlépe krémové, ideální je jejich aplikace jednou týdně.

Hebké ruce a rty

I přes nošení rukavic dostává pokožka na rukách v zimě dost zabrat. Proto nezapomínáme na pravidelné ošetření speciálním krémem. Ústa máme v suchém zimním čase tendenci často olizovat. To však vede k jejich vysušování a pokožka bývá popraskaná. Velmi tenkou kůži na rtech tedy ošetřujeme s dvojnásobnou pečlivostí, a to zvláčňující tyčinkou, která by měla být v každé kabelce stále po ruce. Ideální jsou výživné balzámy se včelí mateří kašičkou, s olivovým olejem, bambuckým máslem. I medová kúra se postará o hladkou, sametově hebkou pokožku.

Nezapomínejte na tělo

V zimě je pokožka o poznání sušší a hrubší než v létě. Předcházet tomu lze zvláčňujícím pleťovým mlékem či krémem. Hýčkat je třeba nejen partie dekoltu a krku, ale stejnou pozornost zasluhují také chodidla, která jsou celý den uzavřená ve vysokých botách. Pleť celého těla pomůže zjemnit příjemné masírování s pomocí speciálních rukavic či pásy z lufy. Součástí každodenního sprchování je i závěrečné ošetření těla tělovým mlékem či běžně používaným krémem.

(es)

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2502621
DnesDnes126
VčeraVčera748
Tento týdenTento týden873
Tento měsícTento měsíc13967

Partnerské weby

apartman banner