Móda dnes preferuje hladkou kůži bez chloupků. Podle statistik se více než sedmdesát procent Evropanek chloupků na svém těle zbavuje pravidelně. Nejvíce v tomto směru o sebe dbají Britky a Francouzsky, hned po nich Španělky a Italky. Existuje několik způsobů, jak toho dosáhnout. Každá z metod má své plusy

a minusy. Ovšem není vytrhávání jako vytrhávání. Pod pojmem epilace rozumíme trvalé odstranění růstového centra chloupku. Depilace znamená dočasné odstranění chloupku.

Klasický způsob. Ke klasickému způsobu s dlouhodobým výsledkem patří depilace pomocí vosku. Odstraňuje celý chloupek včetně kořínku a pleť zůstává hladká dva až tři týdny. Řada žen ji svěřuje raději kosmetičkám, ale depilaci voskem si můžete udělat i doma. Pokud se trápíte s tím, že chloupky rády zarůstají, studený vosk není vhodný. Menší riziko nepříjemných zánětlivých komplikací přináší depilace teplým voskem. Bolesti sice neušetří, ale je trochu snesitelnější než studený vosk.

Holicí strojek. Holení je nejlevnější a nejrychlejší způsob, jak se chloupků zbavit. Výsledek, bohužel, moc dlouho nevydrží. Vzhledem k tomu, že nezasahuje do kořínků, nové chloupky se velmi rychle objevují znovu. Zároveň se zvyšuje riziko, že oholené chloupky mohou zarůstat, zanícené skvrnky se každým dalším přeholením znovu dráždí.

Krémy, pěny, gely. Jednoduchý postup, kdy se chemickým působením nežádoucí chloupky naruší, změknou, v podstatě rozpustí. Celá procedura je záležitostí několika minut. Nevýhodou této metody se střednědobým účinkem je u citlivějších osob nebezpečí podráždění, někdy může vyvolávat alergii. Proto je třeba před prvním použitím přípravek raději vyzkoušet.

Pinzeta. Tato metoda rozhodně není bezbolestná. Lze ji však použít spíš na ojedinělé chloupky, které po vytrhnutí dorůstají pomalu a zpočátku jsou slabé a nenápadné. Ovšem k vytrhávání chloupků z větší plochy už s pinzetou nevystačíte.

Dlouhodobý efekt. Laser a elektrické jehličky patří k nejspolehlivější metodě s dlouhodobým efektem. Aplikace epilačního laseru umožňuje plošné odstranění chloupků z libovolné části těla. Chloupky mizí jednou provždy již po několika sezeních. Větší plochy vyžadují čas a trpělivost. Při tomto ošetření cítí ženy většinou jen mírné štípání. Také elektrické jehličky mají dobré výsledky, jejich nevýhodou je, že jsou poměrně bolestivé a nelze je použít na velké plochy.

Nejvhodnější doba. Pro vytrhávání chloupků je nejvhodnější doba ráno mezi devátou a desátou hodinu, odpoledne mezi čtrnáctou a patnáctou hodinou. Tehdy totiž bývá citlivost na bolest nejnižší. Také měsíční fáze hrají při depilování svoji roli. Pokud se totiž chloupky odstraní v době ubývání Měsíce, zpravidla dorůstají pomaleji.

(se)

DODATEK

Dlouhodobé slevy na permanentní epilaci nabízí Sanatorium Europa, Pod Doubravkou 13, Teplice. Kontakt: telefon 603 501 306, e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2505553
DnesDnes22
VčeraVčera590
Tento týdenTento týden3805
Tento měsícTento měsíc16899

Partnerské weby

apartman banner