Stále vás trápí „zimní špeky“ na těle? Ještě nic není ztraceno, do léta času dost. Pokud chcete mít perfektní bříško, je třeba něco začít dělat. Co radí výživoví poradci a fitness trenéři?

 

Upravte jídelníček. Chce to jíst nejméně čtyřikrát denně malé porce, aby tělo netrpělo hladem. Zapomeňte na sladkosti. Pokud vás přepadne „mlsná“, místo bonbónů a sušenek si raději dopřejte kousek ovoce. A to raději v dopoledních než odpoledních hodinách. Vláknina v něm obsažená je navíc výbornou prevencí nadýmání a problémů s vyprazdňováním. Bílé pečivo nahraďte celozrnným, avšak v malém množství. Naučte se jíst pomalu, každé sousto si vychutnejte. Mozek bude mít dost času na vyslání signálu, že už jste sytí a zbytečně se nebudete přejídat.

Bez cvičení to nepůjde. Pokud nejste nadšenci posiloven, sexy bříško si můžete vyrýsovat i běžným cvičením v obýváku. Napomohou k tomu klasické sedy lehy a můžete zvolit náročnější variantu, kdy jsou ruce za hlavou a při výdechu se nadzvedne horní část trupu po lopatky. Nenáročné, zato velmi účinné, je šlapání na neviditelném bicyklu. Položte se na záda a trup začněte zvolna zvedat, přitom pokrčujte pravé koleno a prudce před něj vytrčte pravou paži s dlaní zatnutou v pěst. Opačná horní končetina je skrčená u hrudníku a noha leží na podlaze. Vraťte se do výchozí polohy a posilovací cvik zopakujte na druhou stranu. I další cvik vychází z lehu na zádech, kdy jsou ruce připaženy k tělu. Zdvihněte napnuté nohy tak, aby s trupem svíraly pravý úhel a chodidla byla rovnoběžně se stropem. Pokuste se prsty dotknout kotníků, nebo ještě lépe špiček. Trup by měl zůstat ve vodorovné poloze, zvedejte pouze ramena a hlavu. Cvičte alespoň dvacetkrát.

Pozor na stres. Víte, že nadměrný stres způsobuje nekontrolovatelný hlad? Může za to hormon kortizol, jehož produkce se při nadměrném stresu zvyšuje. Navíc napomáhá k tomu, aby se tukové zásoby usazovaly v břišní partii, kolem pasu.

(es)

RADA SPIRITU

Když chcete mít optimální váhu, vyhněte se rychlým občerstvením, polotovarům, smaženým jídlům, alkoholu nebo minerálkám s bublinkami.

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2504526
DnesDnes158
VčeraVčera601
Tento týdenTento týden2778
Tento měsícTento měsíc15872

Partnerské weby

apartman banner