Už máte dávno pubertu za sebou, a přesto vás trápí vyrážka v obličeji? Akné není jen problémem dospívající mládeže, ale často postihuje i dospělé. Pokud jste přesvědčena, že za nepěkným vzhledem tváře stojí nadměrná konzumace čokolády, souvislost mezi potravinovými alergiemi a vznikem akné nebyla prokázána. Vzhled pleti souvisí do jisté m íry s životosprávou, která by měla být pestrá, se zastoupením všech vitaminů, minerálních látek, stopových prvků. Akné rozhodně nesvědčí jídelníček s ostrými kořeněnými, smaženými a tučnými pokrmy, živočišnými tuky, rafinovaným cukrem, bílou moukou. Také vydatné přisolování jídla nebo mlsání bramborových, mastných chipsů, hranolek a podobně stavu pleti neprospěje. Při akné můžeme léčivé účinky hledat i v různých potravinách, například v jogurtech s živými bakteriemi, česneku, jahodách, meruňkách. Pro udržování zdravé pleti jsou důležité vitaminy C, B6, z minerálních látek zinek a selen.

Pokožku se sklonem k akné je nutné udržovat v čistotě, příznivý účinek má umývání speciálním mýdlem. Nesprávně zvolená kosmetika může stav pokožky zhoršit. Nezapomínáme na to, že i tento typ pokožky potřebuje hydrataci a vlhkost.

Jak tento kosmetický problém účinně zamaskovat a navzdory vyrážkám se cítit dobře? Červenou, zanícenou pokožku dokáže dobře a jednoduše potlačit správný výběr tuhého korektoru. Nejlépe se zeleným podtónem nebo béžový dobře překryjí nedostatky pleti. Je však zapotřebí aplikovat pouze jednu vrstvu, aby nepůsobil na tváři nepřirozeně. Silná vrstva by mohla vyvolat opačný efekt a na problematická místa spíše upozornit. V tomto případě platí, že méně znamená více.

Na co je třeba při líčení ještě pamatovat? Pokud nanášíme make-up prsty, ruce by měly být vždy čisté, jinak hrozí riziko bakterie a vzniku infekce. Jestliže používáme pěnovou houbičku, často ji pereme v jemném šamponu nebo mýdlové vodě. Tuhý korektor neaplikujeme přímo na tvář, ale lépe je nanést ho na vatovou tyčinku. Make-up i tuhý korektor dokonale zafixuje transparentní pudr.
(pru)

DODATEK
K nadprodukci mazu, který vede k ucpávání pórů a následně ke vzniku vyrážek, vede i nadměrný stres. Psychickou pohodu, dobrou náladu přivodí pobyt na čerstvém vzduchu, nejrůznější sportovní aktivity.
 

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2472943
DnesDnes348
VčeraVčera619
Tento týdenTento týden3358
Tento měsícTento měsíc4573

Partnerské weby

apartman banner