Podceňovat angínu je nebezpečné. Nevyléčená angína může podnítit vznik revmatického onemocnění kloubů a řadu dalších zdravotních problémů. Angína, tedy akutní zánět krčních mandlí, vyvolává bolest při polykání, objevit se mohou i bolesti hlavy, svalů a k loubů. K angíně dochází při snížené odolnosti organismu.

Cibule
Po staletí zaujímá důležité místo i mezi prostředky přírodní medicíny. Cibule je značně antiseptická a pomáhá zahánět nákazy dýchacích cest, vyvolává pocení a je vynikající na bolest v krku, rýmu, katary, záněty dutin, rozpouští hlen a ulehčuje odkašlávání. Léčivě působí cibulový med nebo čaj z cibule. Cibulová polévka je ideálním prostředkem pro utišení bolesti v krku, dezinfikuje dutinu ústní a hltan, je důležitá v boji proti infekci.

Co vám ještě pomůže?
Konzumujte potraviny se zvýšeným obsahem vitaminu C, které posílí vaši odolnost proti nemocem.
Možná nevíte, že léčivě působí i kloktání odvaru z řepíku nebo heřmánku. Bolesti v krku zmírní i kloktadlo připravené ze sklenice vody, do které přidáme šťávu z citronu a lžíci soli. Kloktáme vždy dvě minuty třikrát denně.
(jam)

DODATEK
Cibulový med připravíme tak, že najemno nasekáme jednu cibuli a promícháme ji ze třemi lžícemi medu nebo moučkového cukru. Necháme několik hodin v uzavřené nádobě prosladit, poté ráno a večer užíváme po jedné lžíci sirupu.
 

Planety radí i varují

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

E-Shop

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2378661
DnesDnes519
VčeraVčera940
Tento týdenTento týden1459
Tento měsícTento měsíc6090

Partnerské weby

apartman banner