Arteriosklerózou rozumíme usazování tukových plátů v oblasti vnitřního lumenu tepen a tepének. Jestliže probíhá v mozkových nervových buňkách, zjistíme tak, že začínáme mít zhoršenou paměť. Usazují-li se ve věnčitých srdečních tepénkách, snadno se zadýcháváme, když jdeme do kopce, do schodů nebo dokonce i po rovině. Když se usazuje hodně tukových látek, včetně cholesterolu v mozk ových buňkách, dochází ke vzniku demence, jestliže se usazují v mozkových gangliích, dochází ke vzniku tzv. Parkinsonové nemoci. Co můžeme sami udělat proti skleróze tepen?
*Hodně chodit denně pěšky, nebo jezdit doma na bicyklovém ergometru, aby se tukové látky v tepnách co nejdříve spálili na energii a nesloužily chybně jako zásobárna energie.
*Dieta bez živočišných tuků. Nejíme ani salámy, párky a výrobky z vepřového masa. Dopřejeme si pokrmy bohaté na rostlinné oleje a mořské ryby.
* Zelený čaj - popíjíme jeden šálek vždy po jídle (místo piva). Pití zeleného čaje snižuje i hladinu zlého cholesterolu a krevní tlak.
* Čaj z květu a plodu hlohu. Připravíme si ho tak, že dvě čajové lžičky této drogy přelijeme vroucí vodou v množství 250 ml a necháme dvacet minut vyluhovat. Můžeme tuto bylinku doplnit řebříčkem obecným - natí nebo jmelím bílým.
* Česnek. Stačí sníst jeden stroužek denně. Lidé, kteří ho nesnášejí, si mohou zakoupit v prodejně zdravé výživy tobolky s česnekem, jež snižují krevní tlak a zlý cholesterol v krvi.
* Dobře udělá ranní otužování. Sprchujeme se ráno střídavě studenou a horkou vodou, zakončujeme studenou vodou, vytřeme se důkladně ručníkem. Když nemáme sprchu, můžeme si polévat obě paže, eventuálně i záda střídavě studenou a teplou vodou. Teplá voda by měla mít kolem čtyřiceti stupňů Celsia, studená kolem osmnácti až dvaceti stupni Celsia.
* Homeopatická léčba je dosti účinná, musí se vybrat správný konstituční neboli terénní lék zkušeným homeopatem. Vhodně je tuto léčbu i doplnit patřičnou nosodou, nejčastěji to bývá Cholesterinum.
MUDr. Jan Miklánek

 

Planety radí i varují

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

E-Shop

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2378662
DnesDnes520
VčeraVčera940
Tento týdenTento týden1460
Tento měsícTento měsíc6091

Partnerské weby

apartman banner