Syndromem karpálního tunelu rozumíme stahování vazu na předloktí ruky, což způsobuje hlavně noční bolesti ruky od zápěstí k prstům. Ve většině případů se přistupuje k operativnímu uvolnění tohoto vazu. Velmi blahodárně působí i aplikace silných dávek ultrazvu ku, jindy laserový paprsek, v neposlední řadě velmi dobrých úlevových účinků se dosahuje aplikovanou homeopatickou léčbou.

Jak zmírňuje projevy karpálního tunelu lidová medicína?
*Teplá, až horká voda ve formě obkladů nad vnitřní částí zápěstí bolavé ruky, nebo ještě lépe večer před spaním si udělat speciální koupel obou rukou, kdy je ponoříme do hodně teplé, až horké vody na dobu deseti až patnácti minut. Potom obě zápěstí promasírujeme vytíráním suchým froté ručníkem. Takto docílíme povolení stahujícího se vazu, snížení bolestivosti a celkovou uvolňující relaxaci.
*Pro znehybnění bolavého zápěstí a ruky můžeme sami vytvořit jednoduchou domácí ortézu. Stačí k tomu elastické obinadlo a kousek širšího dřeva nebo i vařečka.
*Třezalka tečkovaná. Čaj z třezalky si připravíme tak, že vezmeme jednu čajovou lžičku na šálek vody, povaříme jednu minutu a necháme patnáct až dvacet minut vyluhovat. Čaj popíjíme nejlépe teplý, před spaním.
*Arnika mast. Můžeme ji koupit v lékárně nebo si ji vyrobit sami doma. Vezmeme tři polévkové lžíce rozdrcené natě této byliny, dáme je do 150 ml 40% lihu. Necháme macerovat po dobu pěti dnů, potom uložíme na suché, tmavé místo. Dvakrát denně si potíráme bolavá místa. Takto můžeme použít i francovku, ve které je obsažen mentol.
*Z homeopatických léků dociluje nejlepších léčebných výsledků pravidelně užívaný lék nazvaný Traumeel.
MUDr. Jan Miklánek
 

Planety radí i varují

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

E-Shop

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2345033
DnesDnes82
VčeraVčera784
Tento týdenTento týden5004
Tento měsícTento měsíc25190

Partnerské weby

apartman banner