Je to snad nejčastější kožní onemocnění, kterým děti trpí. Klasická medicína nedovede slíbit dětem svými prostředky trvalou úlevu, protože většinou se hledá pouze místní řešení. Jinak je tomu u sv. Hildegardy, i dnes uznávané středověké léčit elky. Celková léčba tohoto neduhu je skryta v desateru bodů, které je nutno nejméně po dobu dvou let dodržovat, ale zcela jistě se to vyplatí.

1. Proti svědění sníst denně dvě čajové lžičky syrového máku. Tento bod mohou vynechat pouze děti s alergií na mák.
2. U každého kožního onemocnění jsou postiženy i potní žlázy, k vyrovnání jejich funkce je vhodné sníst spolu s jídlem trochu práškované šalvěje.
3. Krusty na kůži se odstraní obklady a koupelemi, přes léto v odvaru z čerstvého hrachoru lučního, v zimě v odvaru z ječmene, či šrotu. Lze použít také ovesnou slámu i s plevami. Do celkových koupelí je třeba přilít nejméně dva litry odvaru. Koupel má trvat dvacet minut a voda musí být stále příjemně teplá.
4. Aby se po koupelích pokožka příliš nevysušila, přetřeme ji jemně léčivým olejem - možno použít třezalkový, dobromyslový, řebříčkový.
5. Důležitá je psychika - klidné zázemí bez hektiky a hádek. Dítě nadměrně nelitovat, ale dát mu najevo, že se dělá vše pro zlepšení jeho potíží.
6. Dodržovat zásadní zákaz konzumace jahod, broskví, švestek, pórku, vepřového masa a výrobků z něj, konzerv, hus, kachen a minerálních vod s vysokým obsahem solí, protože bez dodržování této diety se stav nezlepší.
7. Jídla co nejčastěji kořenit skořicí, muškátovým oříškem, hřebíčkem, dobromyslí, tymiánem a mateřídouškou. Jíst červenou řepu.
8. Přejít na potravu z mouky ze špaldy a místo kravského mléka používat kozí mléko.
9. Jednou týdně se dosyta najít pouze suchého chleba a pít dostatek fenyklového čaje, aby se tělo mohlo zbavit škodlivin a nové nepřijmout.
10. Umlít semena fenyklu a užívat třikrát denně na špičku nože před jídlem.
Waltraud Gregorová

DODATEK
U dětí s kojeneckým ekzémem se prádlo nemá prát v běžných pracích prášcích, ale namočit do sody a prát bílým mýdlem. Na plochy postižené ekzémem nemá přijít barevný oděv a žádná umělá vlákna. Nejhorší jsou barvy modrá a červená, protože jedovaté barvy póry prostupují do těla a dostanou se krevním oběhem do všech orgánů.

FOTO: blog.oni-sekese.com
 

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2474340
DnesDnes88
VčeraVčera593
Tento týdenTento týden681
Tento měsícTento měsíc5970

Partnerské weby

apartman banner