Ulcus ventricul - žaludeční vředy - je onemocnění, které spočívá v natrávení žaludeční sliznice tak, že se nejdříve vytvoří jakoby taková oděrka, která se prohlubuje v hlubokou ohraničenou vředovitou ránu. Postiženého jedince dost bolí, i když zažív ací orgány nejsou tolik zásobeny senzitivními nervy.
Velkou roli zde hrají prožívané stresy, nedodržování šetřící diety, nepravidelné stravování a další mnohé příčiny. Jak léčí žaludeční vředy alternativní a lidová medicína?
*Výborných výsledků dosahuje homeopatická léčba. Je důležité poznat celého člověka, jeho stresové situace, upravit stravování (zpočátku nejlépe kašovitá úprava jídla), zajistit pravidelnou dostatečnou hydrataci organismu a dodržovat všechny další rady ošetřujícího lékaře.
*Květ heřmánku. Nálev pijte nejlépe časně ráno, nalačno, tedy před snídaní, dlouhodobě.
*Nať máty peprné ulevuje od bolesti v oblasti zažívacího traktu, nesmí se však nikdy pít při pálení žaludeční šťávy. Při žaludečních vředech pijeme dva až tři šálky denně, dlouhodobě.
*Kořen lékořice - čaj z tohoto sladkého dřeva pomáhá především proti křečím objevujícím se v oblasti břicha, zvláště pak v žaludku. Půl čajové lžičky tohoto drceného kořene zalijeme 250 ml vroucí vody, necháme vyluhovat i půl hodiny, občas můžeme zamíchat. Pijeme po doušcích, nejlépe před jídlem jeden šálek, tedy až tři šálky denně, dlouhodobě, po dobu alespoň šesti týdnů.
*Pravý lesní med. Tlumí i silně se projevující zánět žaludeční sliznice, napomáhá zkracovat dobu hojení žaludeční a duodenálních vředů. Nejlepší je surový med získaný přímo čerstvě od včelaře. Nejlépe je med ohřát v teplé vodě, pojídat vlažný, vždy jednu čajovou lžičku před jídlem.
*Velmi vhodné je prožívané stresové situace a negativní životní emoce léčit tzv. EFT metodou, která napomůže odstranit mnohé stresy a četné psychické blokády.
(dr)
 

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2503637
DnesDnes436
VčeraVčera706
Tento týdenTento týden1889
Tento měsícTento měsíc14983

Partnerské weby

apartman banner