Diagnóza „rakovina“ nejdříve i ten nejsilnější organismus vykolejí. Těžko se najde zpráva, která psychiku zatíží tak silně jako informace o tom, že se v našem těle zahnízdil zhoubný útvar. Rakovina vyvolává strach - a to v každém. Rozdílné jsou však způsoby, jak se lidé k této diagnóze staví. Jedni se ptají, co udělali špatného, proč rakovina postihla zrovna je. Druzí dávají vinu za onemocnění sa mi sobě, protože vždycky hráli jen svou roli, chtěli vyhovět ostatním a všechno dusili ve svém nitru.
Jenže užírat se, dávat vinu sami sobě a veškerou energii vyplýtvat přemýšlením o minulosti, to nemá smysl. Myslete jen na budoucnost: vývoj nemoci máte ve svých rukou, můžete ho pozitivně ovlivnit. Využijte sílu vycházející ze správné výživy, pravidelného pohybu a zdravé psychiky. Ze všech sil se pokoušejte myslet pozitivně a žít pro budoucnost.

Pryč se stresem
Nejdůležitější je udržet imunitní systém aktivní, nebo ho znovu aktivizovat. Nezapomeňte, nakolik je střídání napětí a relaxace pro zdraví důležité. Podávat trvale plný výkon můžete jen v případě, že svému tělu dopřejete po fázi napětí i potřebný čas na regeneraci. Neznamená to, že se musíte úplně vyhýbat stresu a jenom se šetřit a relaxovat. Naopak! Naučte se s nezbytným stresem zacházet. Koneckonců může mít i pozitivní účinek (takzvaný eustres například podporuje výkonnost a zvyšuje koncentraci). Navíc je člověk střídání stresu a uvolnění optimálně uzpůsoben, jen zapomněl, jak se to dělá. Pokuste se proto aktivně přistupovat ke stresovým situacím a poté se cíleně uvolnit. 
(mar)
FOTO: RAKOVINNÁ BUŇKA

Planety radí i varují

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

E-Shop

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2380895
DnesDnes57
VčeraVčera891
Tento týdenTento týden3693
Tento měsícTento měsíc8324

Partnerské weby

apartman banner