S blížícím se jarem, kdy odložíme teplé bundy, dlouhé kabáty, objemné svetry do skříní a poohlédneme se po něčem novém, sexy, roste i nespokojenost s vlastní postavou. Pohlížíte na svůj obraz do zrcadla a máte pocit, že byste se potřebovala rychle zbavit nějakého kilogramu. Nemusíte začít držet drastickou hladovku nebo nechutnou dietu, pár kilogramů navíc vás dokáže zbavit i chytré vaření, promyšlený výběr potravin. Nechte se inspirovat některými tipy:
*Jste zvyklá na vydatnou snídani s kupovanými müsli? Lepší volbou budou obyčejné ovesné vločky, které necháte nabobtnat v nízkotučném jogurtu s několika kousky čerstvého ovoce. Kupované směsi většinou obsahují hodně cukru.
*Nedovedete si představit chléb bez silné vrstvy voňavého čerstvého másla? Zkuste ho potřít tenkou vrstvou olivového oleje. Tělu dodáte méně kalorií, navíc obsahuje olej zdravé mastné kyseliny.
*Nešetříte při vaření omastkem? Chyba! Mořskou rybu, stejně jako dietní bílé maso můžete upravovat bez tuku, dusit v malém množství vody. Když chcete použít tuk, zvolte správnou pánev s nepřilnavým dnem.
*Nešetříte při vaření tukem, ani kořením, ani solí? Zkuste místo hutné smetany, hořčice, vydatných dresinků dochucovat pokrmy bylinkami.
*Zakazujete si při odlehčeném jídelníčku oblíbené sladkosti? Místo čokolády si můžete naservírovat ovocnou mísu. Chuť na sladké ošiďte plátky nakrájeného banánu, pár kousky hroznového vína, jakéhokoliv ovoce.
*Víte dobře, že alkohol nemá na jídelníčku při dietě co dělat? Co s tím, když vás čeká společenská událost, příjemný večer u přátel? Nijak nezhřešíte, když si sklenku vína rozředíte minerálkou.
*Pozor na výrobky pod označením „light“. Dřív než takový vložíte do nákupního košíku, zajímejte se o jeho složení. Hned budete mít jasno o počtu kalorií a obsahu cukru.
(es)
 

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2503449
DnesDnes248
VčeraVčera706
Tento týdenTento týden1701
Tento měsícTento měsíc14795

Partnerské weby

apartman banner