Svědění a pálení v konečníku je pro každého postiženého velmi citlivým tématem. Mezi rizikové faktory tohoto onemocnění patří mnohdy genetika, sedavé zaměstnání, málo pohybu, nedostatečný pitný režim a také nesprávné vyprazdňovací mechanismy.
I bylinky patří k podpůrným prostředkům, jako účinná medicína první pomoci. Co doporučovaly zkušené bylinářky? Na hojení a zklidnění svědění postiženého místa používaly obklady z obyčejného vlažného černého čaje. Velmi osvědčeným byl recept na sedací koupele. K tomuto účelu se používá dubová kůra. Tři lžíce drogy se přelijí půl litrem vody a nechají asi dvacet minut vyluhovat. Odvar se nalije do vany nebo umyvadla a v příjemně voňavé lázni setrvá postižený vsedě do doby, dokud je její teplota pro tělo příjemná. Dobré je používat k opláchnutí citlivého místa po toaletě nálev z přesličky rolní. Vhodný je také nálev z květu kaštanu, který má protizánětlivé účinky, nebo zábaly z najemno nastrouhané syrové mrkve. K vnitřnímu užívání doporučuje lidové léčitelství při hemoroidech čaj z listů lísky. Jestliže se svrbění, krvácení při návštěvě toalety objevuje permanentně, člověk by měl vyhledat pomoc lékaře.
(mp)

DODATEK
Slovo hemoroid pochází z řečtiny a označuje tok krve či krvácení. Hemoroidy jsou chorobně rozšířené žíly v oblasti konečníku. Některou z forem tohoto onemocnění trpí až tři čtvrtiny populace od třiceti let věku.

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2500318
DnesDnes612
VčeraVčera776
Tento týdenTento týden3008
Tento měsícTento měsíc11664

Partnerské weby

apartman banner