Kolísavým krevním tlakem rozumíme skutečnost, že naměřený krevní tlak má jinou hodnotu například v ranních hodinách, jinou odpoledne a odlišnou večer či v noci, a to jak tlak systolický, tak tlak diastolický. Jak si můžeme pomoci? Akupresura. Zkusit můžeme buď jemnou nebo silnější akupresuru, kdy tlačíme na koncový bod dráhy srdce u ohbí nehtového lůžka malíčků blíže k prsteníčku. Tlak provádíme nehtem prstů druhé ruky, rytmicky ve dvouvteřinových intervalech stlačujeme toto místo tak dlouho, až se krevní tlak vyrovná do normy. Většinou to bývá po třech, maximálně pěti minutách.
Arašídy s jablečným octem. Pomáhají normalizovat krevní tlak. Oříšky obsahují kyselinu linolenovou, která odvádí z těla cholesterol. Arašídy též obsahují hodně vitaminu E a vitaminy skupiny B. To vše napomáhá snižovat hladinu LDL cholesterolu a normalizovat krevní tlak. Jablečný ocet je organická látka, která napomáhá vyrovnávat poměr kyselin a zásad v organismu. Arašídy s jablečným octem jsou vhodnou kombinací látek, které jsou prospěšné pro celý organismus. Jíme a popíjíme podle chuti.
Večer bez kávy. Na noc by se neměl pít čaj ani káva či kakao Také je třeba se vyvarovat hodně solené stravy, tučného a ostrého jídla. Na noc se doporučuje pít čaj s hlohem, srdečníkem nebo s mateřídouškou. Tyto čaje hromadí v těle své látky, takže za nějaký čas začnou působit a krevní tlak klesat.
Masáž. Další osvědčenou lidovou radou je masáž. Na snížení krevního tlaku promasírujeme kloub palce na šlapce nohy zespodu. Zde se nacházejí aktivní akupunkturní body, které snižují krevní tlak. K masáži můžeme použít nějaký masážní krém nebo olej, který zlepšuje i mikrocirkulaci v takto promasírované oblasti našeho těla.
Koupel. Vhodná je koupel nohou v příjemně teplé vodě sahající až ke kotníkům, do které je dobré přidat tři polévkové lžíce kuchyňské soli. Přitom se zabalíme do teplé deky, v rukou mačkáme lístky máty peprné. Její vůně uklidňuje, navíc éterické oleje z lístků se působením tepla dobře odpařují a působí relaxačně.

(mik)

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2472070
DnesDnes94
VčeraVčera563
Tento týdenTento týden2485
Tento měsícTento měsíc3700

Partnerské weby

apartman banner