Řada rostlin zvyšuje produkci moči. Účinek je navíc zesílen tekutinou, z níž je bylinkový čaj připraven. Tím se zvyšuje objem moči, vylučují se z těla odpadní látky a organismus se zbavuje nečistot. Najdou se i bylinky, které zlepšují funkci močového měchýře a zamezují vytváření ledvinových kamenů. Urolitiáza je tvorba kaménků, ke které dochází, když látky rozpustné v moči se srážejí a vytvářejí konkrementy, neboli kaménky.
Kopřiva dvoudomá podporuje vylučování kyselých produktů, z nichž se písek a kaménky vytvářejí. Pomoci může tužebník jilmový, přeslička rolní, která čistí organismus a pomáhá odstraňovat toxický odpad z těla. Dobré účinky má i bříza bělokorá, která podněcuje vylučování písku a zabraňuje tvorbě ledvinových kaménků.
Při léčbě ledvinové koliky, což je silná bolest v oblasti ledvin, vystřelující k močovému měchýři, se používají rostliny, které zvyšují tvorbu moči a mají protikřečové účinky. Vhodná je například mučenka, dále sporýš lékařský, který tlumí bolest, heřmánek pravý, jenž má protikřečové účinky, len setý, protože zklidňuje a působí protizánětlivě, či bříza bělokorá. Je močopudná a usnadňuje vylučování drobných kaménků. Nápomocen může být i lomikámen zrnitý nebo drnavec lékařský, působící protizánětlivě.
Při infekci močového ústrojí, kterou způsobují bakterie, může nastat snížení obranyschopnosti. Doporučuje se medvědice lékařská, tymián obecný, pýr plazivý nebo lichořeřišnice větší. Nápomocen může být i česnek kuchyňský, který ničí bakterie způsobující infekci v močovodech.
Při hromadění tekutin v buňkách a tkáních může dojít k otokům, ledviny neprodukují dostatek moči, dochází ke špatnému krevnímu oběhu a hromadění vody v mimocévním prostoru. Doporučuje se javanský čaj, bříza bělokorá, zlatobýl obecný, přeslička rolní nebo bez černý. Čaj se má pít spíš vlažný, malý šálek několikrát během dne.
(rie)

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2500692
DnesDnes341
VčeraVčera645
Tento týdenTento týden3382
Tento měsícTento měsíc12038

Partnerské weby

apartman banner