Hřeben nebo kartáč plný vlasů po česání? Může se to stát každému. Ztrátu okolo sto vlasů za den lze považovat za normální. Pokud je úbytek větší, měli bychom něco podniknout. Jednou z nejčastějších příčin nadměrného padání vlasů bývá stres, jednostranný jídelníček, dietní režim, kdy je strava chudá na vitaminy, minerální a jiné organismu prospěšné látky. Nadměrnou ztrátu vlasů může způsobovat hormonální nerovnováha v klimakteriu, používání nevhodné vlasové kosmetiky, mohou vypadávat také po porodu. Co s tím?
V prvé řadě je nutné být ke svým kadeřím ohleduplnější.Volit raději jednoduchý účes, zříci se tupírování, fénování příliš horkým vzduchem, používání velkého množství vlasového tužidla, laku a jiných přípravků, které vlasy zbytečně zatěžují. Co používaly proti nadměrnému padání vlasů naše babičky? K oplachování vlasů jim sloužil kopřivový nálev, nebo věřily cibulové masáži, která podporuje růst nových vlasů. Cibuli rozpůlíme a řeznou plochou masírujeme vlasovou pokožku několik minut. Nepříjemného cibulového aroma se zbavíme, když na závěr umyjeme vlasy šetrným šamponem. Určité regenerační účinky má také jablečný ocet. Do půl litru vlažné vody přidáme 100 až 150 ml osmiprocentního jablečného octa, naneseme na vlasy a masírujeme. Po této kúře vlasy nemyjeme, ale necháme volně usušit.
(pru)

RADA SPIRITU
Kožního lékaře bychom měli navštívit v případě, když vlasy vypadávají delší dobu v chomáčcích a pokožka hlavy nepříjemně svědí.

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2523528
DnesDnes405
VčeraVčera686
Tento týdenTento týden2630
Tento měsícTento měsíc15296

Partnerské weby

apartman banner