Působí jako přírodní antibiotikum, udržuje správnou hladinu cholesterolu, ničí bakterie a viry, posiluje srdce a tlak. To však není zdaleka všechno. Česnek bychom si měli naordinovat i v případě klimakterických obtíží, chřipce, paradentóze. Má silné protimikrobiální, protihoubové účinky, posiluje sliznici dýchacích cest, stimuluje srdeční činnost, v neposlední řadě zvyšuje potenci, posiluje imunitu, oslabuje působení karcinogenních látek v organismu. Důležité je česnek před konzumací dobře rozmačkat, prolisovat nebo pořádně rozkousat. Jen tak mají účinné látky šanci řádně se uvolnit do těla. Jako prevence postačí jeden až dva stroužky česneku denně. Při chřipce, virovém onemocnění je třeba dávku zvýšit. Pozor, česneková medicína může u lidí s citlivějším trávením vyvolat žaludeční a žlučníkové obtíže, vhodná není ani pro jedince s žaludečním a dvanácterníkovým vředem. Zkusit můžete i některý z následujících receptů na česnekovou medicínu.
Česnekový elixír. Na jeho přípravu budete potřebovat 50 g rozdrceného česneku, 150 g vysokoprocentního alkoholu. Česnek se přelije alkoholem a nechá se v tmavé láhvi vyluhovat asi deset dní. Pak se užívá asi 10 kapek třikrát denně před jídlem asi čtyři až pět týdnů, poté se udělá přestávka.
Česnekové mléko. Tuhle medicínu připravíme za pár minut. Potřebujeme teplé, nikoli horké mléko, do kterého přidáme lžičku másla, lžičku medu a dva utřené stroužky česneku. Dobře rozmícháme a vypijeme.
Česnekový výluh. Jeho užívání se osvědčí například při zánětu dýchacích cest, jako prevence ateriosklerózy, chronické bronchitidě. Tři stroužky česneku jemně nakrájíte, zalijete sklenicí horké vody a necháte alespoň dvě hodiny louhovat. Po této době lze roztok kloktat nebo přikládat jako obklad.
(es)
DODATEK
Syrový česnek by se nikdy neměl jíst nalačno a také se nedoporučuje kombinovat ho s probiotiky.

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2506384
DnesDnes223
VčeraVčera630
Tento týdenTento týden223
Tento měsícTento měsíc17730

Partnerské weby

apartman banner