Příroda nám nabízí celou řadu léčivých bylin. V dávných časech sloužil len jako potrava a textilní plodina. I v dnešní moderní době, kdy se stále častěji vracíme k moudrostem našich předků, získává lněné semínko na velké oblibě. Zejména lněný olej blahodárně přispívá k udržení dobrého zdraví. Za studena lisovaný v sobě ukrývá spoustu cenných látek, které významně bojují proti celé řadě zdravotních potíží. Za jednu z nejcennějších složek jsou považovány esenciální mastné kyseliny, jež udržují buňky v kondici. Spolu s vysokým obsahem lecitinu, minerálních látek a celé řady vitaminů upravuje střevní mikroflóru, zlepšuje zažívání, pozitivně ovlivňuje krevní tlak. Lněný olej zlepšuje elasticitu cév, snižuje riziko srdečních chorob, na klouby působí protizánětlivě.
Zařazením lněného oleje do stravy dodáme tělu velké množství antioxidantů - látek, které působí proti nebezpečným volným radikálům, povzbuzují činnost mozku, oddalují stárnutí. Podle výsledků celé řady studií se pravidelné užívání lněného oleje stává dobrou prevencí proti rakovině prostaty a prsů, eliminuje menstruační problémy, podílí se na zlepšení depresivních stavů, úspěšně bojuje se zácpou a hemoroidy. Má se za to, že lněný olej poskytuje prevenci před vznikem cukrovky, vysoké hladiny cholesterolu, je prospěšný proti žlučovým kamenům, doporučuje se na kožní problémy, jako jsou psoriáza, akné, ekzém či lupénka.
Lněný olej napomáhá i kráse. Zmínit je třeba vynikající regenerační účinky na kůži, ale s jeho pomocí lze i úspěšně hubnout, je výborným detoxikačním prostředkem. Poslouží na popraskanou pokožku, změknutí mozolů, kuřího oka. Zeleninové saláty ochucené lněným olejem, jeho pravidelné používání při přípravě pokrmů budou také skvělou výživou pro zdraví vlasů a nehtů.
(se)
DODATEK
Lněný olej si můžete objednat prostřednictvím zásilkového obchodu Spirit na telefonních číslech +420 844 111 172, + 420 472 744 568, na e-mailu. Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. nebo www. Spiritobchod.cz.

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2501305
DnesDnes274
VčeraVčera680
Tento týdenTento týden3995
Tento měsícTento měsíc12651

Partnerské weby

apartman banner