Zázvor známe jako koření ve vánočním cukroví, v mase, limonádách a také v pivu. Už mnohem méně se ví o tom, že má rovněž skvělé léčivé účinky, neboť pomáhá proti astmatu, vysokému tlaku, jaterním chorobám a mnoha dalším neduhům. Američtí vědci dokonce nedávno přišli se zcela novým poznatkem, že dokáže léčit nebo alespoň zpomalit některé druhy rakoviny, zejména rakovinu vaječníků a slinivky.
Proti virům a bacilům bychom jen těžko hledali podobně účinný přírodní prostředek. Pro čerstvý zázvorový oddenek byste se tak měli vypravit hned, jakmile pocítíte nepříjemné pálení v krku či nose, nebo vámi zatřese zimnice. Pokud máte pocit chladu a přitom z vás zároveň lije studený pot, dokáže zázvor příjemně zahřát a současně srazit i horečku. Můžete tak snáze zlikvidovat zánět v krku, vyčistit tělo od jedů, zlepšit zažívání a navíc dostat též chuť k jídlu.
S pomocí zázvoru si můžete připravit například účinný zázvorový čaj. Do litru vroucí vody přidáte jednu až dvě lžičky nastrouhaného zázvoru, kousek skořice, tři hřebíčky a pět minut vařte. Potom vyndejte koření a čaj nechte vychladnout. Podle chuti přidejte med a citron. Při žaludečních potížích vynechejte skořici s hřebíčkem a naopak zázvoru přidejte až polévkovou lžíci. Zalijte ho horkou vodou a po 15 minutách sceďte. Čaj pijte po doušcích.
(vel)

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2473255
DnesDnes144
VčeraVčera516
Tento týdenTento týden3670
Tento měsícTento měsíc4885

Partnerské weby

apartman banner