Paní Zdena od Lanškrouna se nachází v nezáviděníhodné životní situaci a redakci požádala: „Můžete mi poradit, které bylinky jsou vhodné v případě, že člověk onemocní rakovinou? Mohou vůbec bylinné čaje pomoci?“
Bylinky mohou rozhodně v boji s tak závažným onemocněním, jakým je rakovina, pomoci - přinejmenším jako podpůrná terapie. Mezi bylinky a koření, které bývají uváděny jako výborná prevence i účinná podpůrná léčba rakoviny, patří máta, ženšen, rozmarýn, kari, bazalka posvátná, chilli papričky, kurkuma a zázvor, samet amurský, vilcacora - kočičí dráp a v poslední době se hodně mluví zejména o pelyňku ročním. Lékařské výzkumy, které s pelyňkem prováděli vědci z Washingtonské univerzity, potvrdily jeho silné protirakovinné účinky. Objevili v něm velice účinnou látku artemisin, jež zabíjí rakovinné buňky tisíckrát účinněji než léky využívané v současné onkologii. Jakkoli panovaly obavy z vedlejších účinků, bylo zjištěno, že jsou nízké. Na každých 1200 zahubených rakovinných buněk připadlo zničení pouze jediné buňky zdravé.
Připomeňme, že Rakušan Rudolf Breuss (1899 - 1990) na základě svých zkušeností sestavil tzv. totální protirakovinnou kúru, která je složena pouze ze zeleninových šťáv (z červené řepy, mrkve, celeru, černé ředkve a brambor) a bylinných čajů (jednak ledvinového a pak šalvějového s třezalkou, mátou a meduňkou). Navíc doporučoval:
+ Při tumoru mozku - denně vypít 1-2 šálky čaje z meduňky (vlažného). Špetku meduňky dát do horké vody a nechat 10 minut luhovat.
+ Při rakovině očí - denně šálek čaje ze světlíku. Špetku světlíku do horké vody a nechat 10 minut luhovat.
+ Při rakovině prsu, vaječníků, dělohy - denně šálek čaje ze směsi kontryhelu a hluchavky. Po špetkách je dát do horké vody a nechat 10 minut luhovat.
+ Při rakovině patra, rtu, krčních žláz, jazyka, hrtanu - bedrníkový čaj. Připravuje se tak, že se plná čajová lžička bedrníkového kořene povaří v šálku vody (3 minuty), luhuje se následně 10 až 15 minut. Jednou polévkovou lžící čaje se vypláchnou ústa a kloktá se, pak se čaj vyplivne. S druhou lžící se dělá totéž a třetí lžíci čaje je třeba vykloktat a pak polknout.
+ Při rakovině kůže - činí-li průměr zasaženého místa 0,5 až 1 cm, pak ho několikrát za den natupovat čerstvě utrženým vlaštovičníkem. Pokud je postižené místo větší než 1 cm, potom se tupuje jeho okraj a část zdravé kůže. V zimě k tomu lze použít odvar z vlaštovičníku. Omývá se jím však jen okolí nemocného místa! Špetku sušené byliny dát do šálku horké vody a 10 minut luhovat.
+ U rakoviny kostí a plic - čaj ze směsi jitrocelu kopinatého či širokolistého, islandského mechu, lugenkrkautu, popence, divizny a koprníku štětinolistého. Vše se smíchá a luhuje v horké vodě 10 minut. Čím více se ho vypije, tím lépe.
+ Při rakovině jater - denně dva šálky čaje ze slupek brambor. Jednu hrst bramborových slupek povařit ve 1/4 litru vody. Užívá se po doušcích. Dále zábaly z kapustových listů a vtírání olivového oleje nebo oleje z rozmačkaných vyluhovaných třezalkových květů, v němž je rozpuštěný červený Hypericin. Zábaly z kapustových listů jsou vhodné u všech forem rakovinových onemocnění. Přikládají se na noc na záda v kříži. Tři umyté listy se rozválcují pomocí láhve, aby zvláčněly. Do postele se položí vlněná deka, asi 50 cm široký pruh. Na ni se dá složený pruh prostěradla a na něj šátek s rozmačkanými listy (dva vedle sebe a třetí křížem). Pacient se uloží a prostěradlem i dekou pevně zabalí, zábal musí být pečlivě a dobře proveden. Ráno se zábal sejme a nemocného člověka je třeba omýt teplou vodou a osušit. Následně se mu vtírá do pokožky, kde byly listy, nahřátý olej.
+ Při rakovině žaludku - jednou denně šálek neohřátého čaje z pelyňku (po doušcích), případně čaj ze zeměžluče. Špetku drogy luhovat pouhé 3 sekundy v šálku horké vody. Provází-li chorobu žaludeční neuróza, pít ještě šálek denně z kozlíku a pelyňku. Půl čajové lžičky kozlíku vařit v šálku vody 3 minuty, potom na 3 sekundy šálkem přelít špetku pelyňku.
+ Při rakovině sleziny a slinivky břišní - pít minimálně 1 litr šalvějového čaje denně. Provádět krátké horké zábaly ze senných květů, přesličky či ovesné slámy (senné květy nechat jen luhovat, přeslička a ovesná sláma se musí 10 minut povařit). Ale pozor - špatně provedené zábaly spíše škodí, než prospívají!
+ Při rakovině prostaty a varlat - pít denně po doušcích 2 šálky vlažného čaje z vrbovky malokvěté. Špetka se dá do 2 šálků horké vody, 10 minut se luhuje.
(rid)

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2503644
DnesDnes443
VčeraVčera706
Tento týdenTento týden1896
Tento měsícTento měsíc14990

Partnerské weby

apartman banner