Neexistuje choroba, kterou by pití zeleného čaje zhoršovalo. V zemích, kde je velmi populární a pije se ve velkém množství - například v Japonsku, Číně, Thajsku - mívají mnohem nižší procento rakovinných onemocnění. Celá řada vědeckých studií dokládá, že pravidelní konzumenti zeleného čaje mají až o padesát procent menší šanci, že je postihne rakovina slinivky břišní. Prospěšnost zeleného čaje se spojuje s ochrannými účinky proti dalším druhům rakoviny včetně nádoru plic či žaludku. Tento lahodný nápoj příznivě působí na cévy, zvyšuje jejich pružnost, pomáhá při vyplavování sklerotických látek, snižuje cholesterol. Ze všech čajů je nejvíce bohatý na antioxidanty. Pouhý jeden šálek kvalitního zeleného čaje denně pomáhá tělo zbavovat škodlivin, brání stárnutí organismu, je výborným prostředkem k udržení fyzické i psychické kondice. Příznivě působí na nervovou soustavu, patří k přírodním lékům, jež pomáhají překonávat únavu, osvědčuje se v prevenci cukrovky druhého typu. Je to velmi cenný spojenec při hubnutí, prokazatelně prodlužuje život.
Zelený čaj v kombinaci s arónií představují skvělou dvojku pro vyladění organismu. Znovuobjevenou arónii, která je známější pod názvem černý jeřáb, znali už naši předci. Vyráběli z ní lahodné sirupy, chutné víno, báječné marmelády. Její černé plody obsahují velké množství fyziologicky cenných látek. Kromě jiného arónie obsahuje bioflavonoidy, které regenerují a zpevňují cévy. Hořčík přispívá ke snížení únavy a vyčerpání, správné funkci metabolismu. Vitamin C v arónii má pozitivní vliv na obranyschopnost těla, zmínit je třeba protisklerotický účinek. Nápomocná je při snižování krevního tlaku, pomáhá při křečových žilách. Arónie je vhodná na detoxikaci organismu, při léčbě revmatismu, na podporu funkce ledvin a žlučníku.
Bez nadsázky lze říci, že zelený čaj s arónií je skvělým přírodním prostředkem proti celé řadě civilizačních chorob. U zeleného čaje s arónií oceníme nejen jeho léčebné účinky, ale vhodný je také jako součást každodenního pitného režimu. Připravíme ho tak, že jednu lžičku směsi přelijeme 200 ml vroucí vody, necháme čtvrt hodiny odstát a pak scedíme. Vhodné je pít vlažný čaj dvakrát až třikrát denně před jídlem.
(se)
DODATEK
Zelený čaj s arónií si můžete objednat v zásilkovém obchodě Spirit na telefonních číslech 472 744 568 a 844 111 172 nebo prostřednictvím internetu: www.spiritochod.cz či e-mailu: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2500338
DnesDnes632
VčeraVčera776
Tento týdenTento týden3028
Tento měsícTento měsíc11684

Partnerské weby

apartman banner