Čtenářka Ester D. (a podobně i Monika Z.) do redakce zavolala: „Se zájmem jsem pročetla povídání MUDr. Taťány Kozlové o bylinkách jara. Mohla by se podobně vyjádřit k plodům a bylinkám začátku léta?“
Léto začíná červnem a podle ruské lékařky Taťány Kozlové právě v tomto měsíci probíhá přírodní očista organismu od negativních látek, které nasbíral v předchozím období.
Doslova za hrdiny začátku léta pak považuje lesní jahody, angrešt a třezalku.
+ Angrešt - má schopnost uzdravovat močové cesty, chrání organismus před nádory - zhoubnými i nezhoubnými. Pozornost by mu proto měli věnovat zvláště lidé, kteří mají k nádorovým onemocněním genetické dispozice. Angrešt je skvělou prevencí, lze ho jíst v neomezeném množství.
+ Třezalka - je v červnu nejsilnější bylinkou, její lístky obsahují přírodní antibiotikum. Vezmeme-li malé množství šťávy, kterou vytlačíme z čerstvé bylinky, a přidáme stejné množství vody, získáme perfektní kloktadlo na parodontózu, záněty a bolesti v krku při prochladnutí či chřipce. Vnitřně pomůže i na zácpu. Odvar z květů se používá na nejrůznější záněty. Pokud dáme květy do hmoždíře a roztlučeme, rozmělníme, vzniklou kašovitou hmotu lze přikládat prakticky kamkoli na rány nebo popáleniny. Třezalka je prvoplánově zaměřena právě na potíže pokožky, ať jde o ekzémy, psoriázu, bolestivé záněty nehtových lůžek atd.
+ Lesní jahoda - zalijeme-li pouhé tři gramy lístečků půl litrem vroucí vody, přikryjeme na několik minut a necháme vyluhovat, získáme přírodní lék, který se užívá s úspěchem při hypertenzi. Plody lesních jahod mohou v neomezeném množství užívat lidé, kteří trpí na častější záněty močových cest, ledvin, slabý močový měchýř atd. Sezóna lesních jahod je dosti krátká, proto je vhodné plody usušit, zamrazit, zavařit, udělat si džem, aby byla zásoba na celý rok.
V souvislosti s očistou těla Taťána Kozlová rovněž upozornila, že bychom neměli na začátku léta zapomínat na hlávkový salát. Má hodně vody a lze ho konzumovat bez omezení a bez ohledu na nemoci, které nás případně trápí, je vhodný pro dospělé i děti.
(zem)
Kontakt: 603 537 825

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2698787
DnesDnes115
VčeraVčera704
Tento týdenTento týden2305
Tento měsícTento měsíc13621

Partnerské weby

apartman banner