Možná nevíte, že…

...ruce zašpiněné prací na zahrádce nebo se skvrnami od inkoustu dokonale očistíte nedozrálým, rozmačkaným rajským jablíčkem.

...ještě

chutnějšího ovocného koláče docílíte, když ho asi tři minuty před dopečením vydatně pokapete rozpuštěnou herou a posypete hnědým třtinovým cukrem.

...na mastné, úporné skvrny a fleky na dlaždicích kolem sporáku platí horký vzduch z vysoušeče vlasů. Pak už stačí k odstranění špíny použít obyčejnou houbičku s mycím prostředkem na nádobí.

...k zajímavému zdobení svátečního dortu může posloužit růžový keř. Natrhejte z něho pár zelených lístků, důkladně je omyjte a osušte. Pak je z rubové strany potřete rozpuštěnou čokoládovou polevou a nechte uschnout. Zelené lístky potom opatrně z čokoládové vrstvy odstraňte a získáte tak originální zdobení šlehačkové nebo jiné sladké pochoutky.

...prášek do pečiva můžete při přípravě koláče nahradit třemi až čtyřmi lžícemi rumu. S alkoholem totiž těsto perfektně vzejde.

...bazalku si můžete připravit do zásoby na zimu, když ji nasekáte a promícháte s utřeným česnekem, strouhaným sýrem, solí a olivovým olejem. Směsí naplníte kelímky a necháte zmrznout.

...jablka se snadno loupají, jestliže je dáte na chvilku do vařící vody. Na podzim je ukládejte do sklepa na dřevěné police, stopkami nahoru a tak, aby se vzájemně nedotýkala. K zavařování je vhodné použít raději druhy nakyslé, které před zavařením dejte do vody s trochou citronové šťávy.

...špejle od nanuků se dají báječně zužitkovat. Můžete je popsat fixem a zapíchnout do květináče nebo záhonu, abyste věděli, co vám v nich bude klíčit a růst.

...lehčí, méně tučnou majonézu uděláte tak, část koupené majonézy nahradíte jogurtem nebo tvarohem.

...měkká voda je ideální pro zálivku azalek, vřesovců, orchidejí či kapradin. Prospívat jim bude i dešťová voda, musí však být vždy čerstvá.

(se)

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2430824
DnesDnes273
VčeraVčera669
Tento týdenTento týden942
Tento měsícTento měsíc942

Partnerské weby

apartman banner