+ Víte, že když namočíte modré džíny před praním do octa, podrží si svůj sytý modrý odstín? Rovněž barvy na kobercích a polštářích oživíte octovou směsí, přičemž současně odstraníte

skvrny.

+ Potřebujete-li vyčistit vázu s úzkým hrdlem, je dobré do ní nasypat trochu rýže a tu zalít běžným čistícím prostředkem na nádobí a horkou vodou. Pak stačí protřepat a nechat alespoň dvě hodiny odstát.

+ Pokud potřebujete vyčistit žaluzie, natáhněte si na ruce bavlněné rukavice, které navlhčíte v roztoku saponátu. Rukavicemi pak přejíždějte po obou stranách lišt.

+ Drahý hrnec z nerezu může časem ztrácet lesk. Jestliže ho potřete vymačkaným citronem, bude se zářivě lesknout.

+ Vyschlou hořčici ještě nemusíte vyhazovat. Můžete ji použít, když do ní přidáte trochu citronové šťávy nebo kapku octa.

+ Při praní jemného prádla je třeba postupovat opatrně. Podprsenky je vhodné prát nejlépe v ruce, čímž zabráníte deformaci, zlomení, propíchnutí materiálu kosticí. I prádlo, které je pošité perlami, perte zásadně v ruce, a to na ruby. Jinak by mohlo dojít k znehodnocení perel.

+ Žehličku můžete vyčistit jednoduchým domácím prostředkem. Žehlící plochu vydrhněte zubní pastou, pak otřete mokrým hadříkem a vyleštěte.

+ Textilní závěsy nebudete muset tak často sundávat z oken a prát, kdy z nich občas prach vysajete. Předtím přetáhněte vysávací trubici opotřebovanou punčochou.

+ Aby šly vlašské ořechy lépe rozlousknout, ponořte je ve smaltovaném hrnci do vařící vody, kde je necháte asi dvacet minut. Potom stačí dotyk špičky nože a jádro se od skořápky snadno oddělí.

+ Připravovali jste jídlo s česnekem a nedaří se vám odstranit výrazný odér z rukou? Zkuste si potřít prsty usazeninou z kávy, uvidíte, že zápach brzy zmizí.

+ Laminátové, PVC nebo plovoucí podlahy se lesknou jako nové, když do vody při vytírání přidáte polévkovou lžíci avivážního přípravku. Čistotu kolem sebe pak nejen uvidíte, ale i ucítíte.

(es)

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2451346
DnesDnes443
VčeraVčera682
Tento týdenTento týden3377
Tento měsícTento měsíc2292

Partnerské weby

apartman banner