Svěží, voňavý vzduch v domácnosti - kdo by si ho nepřál? Ne vždy musíme sáhnout po drahých chemických přípravcích z obchodu. Nechte se inspirovat některými osvědčenými tipy, jak zatočit s nepříjemnými pachy.

+ Cigaretový odér se

na oblečení drží zejména po příchodu z restaurace. Ne všechny kousky se však dají prát v pračce. V takovém případě pomůže jen čerstvý vzduch. Ideální je pověsit věci na balkon do mrazivého dne či noci. Jiným, stejně praktickým a fungujícím řešením je rozložit zapáchající textil na rozpálený radiátor.

+ Jste zvyklí ukládat rezervní ručníky v koupelně na poličce? Svěží vůně aviváže, kterou jste použili při jejich máchání, ale velmi brzy vezme ve vlhkém prostředí za své. Lepší bude, když pro ně najdete praktické místo v šatní skříni nebo v prádelníku.

+ Možná tomu nebudete věřit, ale levnou variantou moderních pokojových osvěžovačů se může stát směs vody a citronové šťávy v poměru jedna ku jedné. Pak už ji stačí nalít do rozprašovače a provonět místnost.

+ Pár kapek kávy v zásuvkách odstraní pach nového nábytku a sedlinou, která vám zbude po oblíbeném turecké kávě, lze vyčistit špinavé láhve.

+ Zápach z plastových a dřevěných prkének odstraníte rozpůleným citronem.

+ Víte, že kočičí stelivo je perfektní pohlcovač pachů? Vyzkoušet ho můžete třeba na zápach potu v botách. Stelivem vyložíte ponožky, kterými na noc vyplníte obuv. Naši předci v takovém případě spoléhali na libeček. Hrstí polévkového koření naplnili střevíce a nechali v botách několik dní působit.

+ Na zápach po česneku funguje petrželová nať.

+ Nepříjemný zatuchlý pach starých skříní vyženete miskou s mletou kávou.

+ Nemusí být zrovna Vánoce, aby se domácností linula krásná vůně. Můžete ji navodit kdykoliv, jestliže máte po ruce šťavnatý pomeranč a pár kousků hřebíčku. Pak už stačí pletací jehlicí udělat do ovoce pár dírek, do nichž zapíchnete po jednom kousku voňavého koření a najít vhodné místo pro zavěšení.

(es)

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2452546
DnesDnes453
VčeraVčera570
Tento týdenTento týden453
Tento měsícTento měsíc3492

Partnerské weby

apartman banner