Zařizujete si vlastní bydlení, nebo se zub času nevratně podepsal na vzhledu vašeho nábytku? Jestliže pořizujete nový, správná volba je důležitá. Musí nejen dobře vypadat, ale také být pohodlný, funkční, kvalitní. Držet se starého přísloví, které říká, že nejsme

tak bohatí, abychom si mohli dovolit kupovat laciné věci, není vůbec od věci. Na co si dát pozor, abychom později koupě nelitovali?

Zdravé a komfortní sezení

V prvé řadě byste měli znát přesné rozměry prostoru, kam chcete nábytek umístit. Současným oblíbeným trendem jsou rohové sedací soupravy, ale dobře si rozmyslete, zda je to pro váš byt ten pravý kus. Jakému účelu bude sedačka sloužit, kolik lidí na ní bude vlastně sedět? Pokud kupujete sedačku, gauč, válendu, sednout si na ně nestačí. Nezapomeňte je prohmatat, pozornost věnovat švům a zjistit, zda jsou dostatečně husté. Větší hustota svědčí o kvalitnějším a pevnějším polstrování. Měli byste vědět, že o životnosti potahu vypovídá parametr, který se nazývá odolnost proti oděru a žmolkování a je udáván v otáčkách. Čím vyšší je číslo, tím lépe. Nábytek na sezení si prohlédněte také zespodu. Ideální je, pokud je chráněn řádně upevněnou pružnou látkou. I na pérování záleží. Zkuste si kolenem opatrně kleknout na sedací plochu a houpavě zatlačit dozadu. Jestliže povrch ihned zapéruje a uslyšíte lehké zavrzání, pak je to dobrý signál. Neunáhlujte se ani s barvou sedací soupravy. Jedná se o velký kus nábytku, který budete mít dlouhé roky před očima. Při výběru na rozlehlé prodejní ploše může být barevný dojem zcela jiný, než když nábytek umístíte do malého prostoru, nevelkého bytu. Někdy jde o nepříliš šťastnou volbu zbytečně tmavých nebo fádních odstínů. Je na místě pečlivě zapřemýšlet, jak bude barva ladit s ostatním nábytkem, esteticky zapadat do interiéru, zda se na ní shodnou ostatní členové rodiny. Jestliže koketujete s myšlenkou, že si pořídíte něco luxusnějšího, pak vězte, že kožená sedací souprava vypadá opravdu vznešeně, komfortně, ale pro zvlášť citlivé jedince na výkyvy teplot může být zcela nepraktická. Pak budete mít tendenci ji zakrývat dekou, potahem, kožešinou a vložené investice litovat.

(map)

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2450731
DnesDnes510
VčeraVčera636
Tento týdenTento týden2762
Tento měsícTento měsíc1677

Partnerské weby

apartman banner