Ředkvičky potřebují dostatek vláhy

Ředkvičky jsou jednou z nejranějších a nejoblíbenějších zelenin pro svůj atraktivní tvar, vybarvení a výjimečnou chuť. Navíc jsou velmi zdravé, oceníme je především v jarním období, protože jsou jedny z prvních, které vypěstujeme na zahrádce. Obsahují mnoho

vitaminu C a minerálních látek, především hořčík a vápník. Typickou kořenitou chuť způsobuje hořčičný olej. Rané odrůdy ředkviček vyséváme do teplého pařeniště, kde je rychlíme pro sklizeň ve druhé polovině března. Do studeného pařeniště je můžeme vysévat již v polovině března. Ředkvičky mají velmi krátkou vegetační dobu, od výsevu do sklizně potřebují 30 až 40 dní. Na rozdíl od jiných zelenin koření velmi mělce. Dobře se jim daří v humózní půdě, dostatečně zásobené živinami. Ředkvičky také vyžadují po celou dobu růstu dostatek vláhy.

Příprava bramborové sadby

Jedním z důležitých předpokladů pro ranou sklizeň brambor je příprava předklíčené nebo dokonce zakořenělé sadby. Začátkem března umístíme hlízy do lísek tak, aby korunková část s více očky směřovala vzhůru. Potřebují světlou místnost, až do doby výsadby teplotu kolem 14 °C. Brambory by měly vytvořit silné klíčky dlouhé přibližně 2 až 3 cm. Nikdy nedávejte předkličované hlízy do tmy, klíčky se pak vytahují a sadba ztrácí na kvalitě.

Rakytník roste v každé půdě

V poslední době je velmi oblíbený rakytník řešetlákový. Nejprve je nutné vybrat si kvalitní sazenice. Protože se jedná o dvoudomou rostlinu, musíme koupit sazenice samičí a rostlinu samčí - opylovací. Pyl se přenáší větrem. Obvyklou odrůdou je velmi plodná Lejkora. K dispozici jsou nové odrůdy, jako například Sluníčko a další. Plody v závislosti na odrůdě zrají v září až v říjnu. Rakytník dobře roste v každé půdě. Nesnáší ale trvalé zamokření nebo zasolení, vadí mu také zastínění.

(šta)

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2455100
DnesDnes338
VčeraVčera796
Tento týdenTento týden3007
Tento měsícTento měsíc6046

Partnerské weby

apartman banner