Něco pro zdraví

Buk lesní pomáhá udržovat čisté cévy od tukových usazenin, posiluje činnost ledvin a jater. Podporuje zdravý stav a funkci kloubů. Rozpouští močový písek, je vhodný jako drenážní

prostředek před další léčbou.

Ošetření jádrovin

Provádíme preventivní ošetření jádrovin proti houbovým chorobám biopřípravkem Alginure v kombinaci s měďnatým přípravkem Kocide.

Výsev mrkve

Při výsevu mrkve dbáme především na volbu místa. Vybíráme pozemky, které nebyly v posledních dvou letech hnojeny chlévskou mrvou. Půdy volíme lehčího charakteru, na takovýchto pozemcích mrkev netrpí chorobami a škůdci. Rozhodně nesejeme příliš hustě, nesklidili bychom kvalitní kořeny, ale niťové, pokroucené a poškozené škůdci. Meziřádková vzdálenost by měla být 25 až 30 cm, abychom mohli mrkev pohodlně okopávat. Hloubka výsevu má být asi 0,5 cm a řádky je třeba po zahrnutí přimáčknout. Po zalití je vhodné vyseté záhony přikrýt průhlednou folií asi na dobu dvou týdnů. Při letním výsevu mrkve přikryjeme záhony folií pouze na pět dnů. Podpoříme tak výrazně lepší klíčení semen. Pokud zjistíme, že je výsev po ujmutí příliš hustý, vyjednotíme rostlinky na vzdálenost minimálně 5 cm od sebe. Podobné podmínky volíme i pří výsevu kořenové petržele s tím rozdílem, že s výsevem je třeba začít brzy z jara (kořenová petržel má dlouhou vegetační dobu).

Jak vysadit angrešty

Kdo nestihl výsadbu a řez angreštu a rybízu během měsíce února, může tak učinit ještě nyní. U angreštu volíme odrůdy odolné na hnědé padlí angreštu (dříve americké padlí angreštové). Angrešty se většinou vysazují ve formě stromků, které se lépe udržují. Kosterní větvičky zkracujeme asi na 1/3 a postranní obrost na dvě až tři očka. V korunce ponecháváme většinou čtyři kosterní větvičky, které postupně obnovujeme za mladé výhony. Korunky se snažíme udržovat vzdušné, aby se tak omezil výskyt hnědého padlí. Při řezu dbáme na to, aby se přednostně odstranily větvičky napadené padlím. Po řezu ošetříme angrešty doporučenými přípravky proti hnědému padlí angreštovému. Snažíme se přednostně vybírat přípravky bio a nebo ty, které méně zatěžují přírodu.

(šta)

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2450721
DnesDnes500
VčeraVčera636
Tento týdenTento týden2752
Tento měsícTento měsíc1667

Partnerské weby

apartman banner