Citron nemusí sloužit jen na ochucení černého čaje nebo jako pomocník, který dokáže odstranit staré, mastné skvrny. Může nahradit běžnou kosmetiku nebo dokonce pomoci s hubnutím.

Na spláchnutí vlasů
Pokud potřebujeme rozz ářit blond odstín vlasů, bez citronu se neobejdeme. Po umytí vlasů si do poslední oplachovací lázně přidáme několik kapek citronové šťávy. Vlasy se budou krásně lesknout, ovocné kyseliny povrch vlasů uhladí a uzavřou. Víte, že citronová šťáva může přidat vlasům na objemu? Po umytí vlasů zkuste do pokožky vlasů vetřít vlasový elixír, který připravíme z pár kapek citronové šťávy a trochy rostlinného oleje.

Drsná pokožka
Nevíte, jak se zbavit drsné pokožky na loktech, kolenou nebo na patách? K jejímu zjemnění dobře poslouží citronová šťáva, kterou smícháme s glycerínem jedna ku jedné. Citronovo-glycerínovou směs aplikujeme vždy po večerní hygieně a necháme působit nejlépe přes noc. Stejně účinná je jemná masáž postižených partií rozpůleným citronem.

Unavené nohy
Relaxační koupel se stane ideální léčivou medicínou, když jsme celý den v jednom kole, nemáme možnost sundat boty s vysokým podpatkem, nohy jsou po příchodu z práce oteklé, bolavé, unavené. Teplá koupel s několika kapkami citronu přispěje k tomu, že se nohám uleví a hned se budeme cítit lépe.

Pokožka s rozšířenými póry
Trápí vás mastná pleť s rozšířenými póry? Pokud není pokožka alergická, se sklonem k červenání, jako první pomoc k uzavření pórů poslouží rozkrojený citrón, který přiložíme na tvář.

Nehty kuřaček
Silné kuřačky mnohdy trápí lehce žlutavý nádech na nehtech. I s ním si poradí kyselý citron. Do misky s vodou a několika pokrájenými plátky citronu ponoříme špičky prstů na dobu, než dostanou nehty světlejší odstín.

Citron a dieta
Citron a všechny citrusové plody, jako je grapefruit, pomeranč, lunetka, jsou bohaté na vitamin C a látky, které aktivují spalování tuků a podporují metabolismus cukrů. Navíc citronová šťáva pomáhá pročišťovat organismus od škodlivých látek, zlepšuje trávení, jeho zařazení do jídelníčku pozitivně ovlivní i stav pokožky.
(map)
 

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2471072
DnesDnes284
VčeraVčera623
Tento týdenTento týden1487
Tento měsícTento měsíc2702

Partnerské weby

apartman banner