Ženšen pětilistý
Patří mezi významné antioxidanty a pro své celostní působení je zařazen mezi rostliny, které umí příznivě ovlivňovat fungování celého lidského organismu. Působí jako inhibitor nádorů, posiluje imunitu a nervový systém, aktivizuje metabolis mus, léčí nespavost. Podporuje růst životní energie, stimuluje funkci jater, ledvin, zlepšuje cirkulaci krve. Má protizánětlivé účinky, používá se při nachlazení, pomáhá při infekčních chorobách, snižuje horečku, podporuje chuť k jídlu, svou roli sehrává v prevenci infarktu, mrtvice a rakoviny.

Maralový kořen
Od nepaměti je maralový kořen nebo také Leuzea saflorová používána jako léčivo k potlačení mnoha chorob. Doporučuje se při stavech vyčerpání a depresích, jako pomocný prostředek při rekonvalescenci po těžkých operacích. Používá se také při mužské impotenci, neplodnosti mužů i žen. Maralový kořen se osvědčuje při poruchách spánku, bolestech hlavy, ke zlepšení trávení. Snižuje hladinu cholesterolu a cukru v krvi, brání vzniku hypoglykémie. Pozitivně ovlivňuje funkci jater a regeneruje jaterní buňky. Snižuje únavu a zvyšuje fyzickou i duševní odolnost organismu.

Pupečník asijský
Rostlina je bohatým zdrojem vápníku, hořčíku, sodíku, draslíku, selenu a chromu. Tato skladba zaručuje protinádorové působení a pomoc při léčbě diabetu druhého typu na inzulínu nezávislém. Léčebné účinky této rostliny ocení lidé s revmatickými obtížemi, neboť její užívání napomáhá k vytváření kloubního maziva - chrání před artritickými změnami. Pupečník je doporučován při křečových žilách, hojí vnitřní rány a vředy, léčí cirhózu, astma, zlepšuje krevní oběh, zabraňuje usazování cholesterolu.

Kustovnice čínská - goji
Plody posilují ledviny a játra, podporují krvetvorbu, snižují krevní tlak, hladinu tuku i cukru v krvi. Dále se používá při plicní tuberkulóze, některých očních chorobách a je účinným prostředkem při ženské i mužské neplodnosti. Užíváním dochází i k omezení vzniku bolestí v kříži a kolenou, bolestí hlavy, hučení v uších a závratí. Také zlepšuje pevnost šlach a nehtů. Podporuje trávení, zlepšuje činnost střev a pozitivně působí na menstruační cyklus. Působí též jako afrodisiakum.

Bacopa monnieri
Tato bylinka je vynikajícím přírodním zdrojem pro zvýšení duševní výkonnosti a posílení schopnosti mozku. Zvyšuje intelekt, zlepšuje paměť, snižuje úzkost, neklid, působí proti nespavosti a senilitě. Používá se u nervových poruch, u hysterie, nepříčetnosti, zklidňuje mysl, navodí pocit pohody v období úzkosti, únavy, zklidňuje hyperaktivní mysl. Pomáhá při Parkinsonově chorobě, demenci, při stárnutí mysli. Bacopa drobnolistá se také využívá při snižování krevního tlaku, vysokých horečkách, při všech typech zánětů, chronických kožních onemocněních. Působí i proti ztrátě vlasů.

Echinacea purpura – třapalka nachová
Echinacea se používá k prevenci infekčních onemocnění a celkovému posílení imunity, dále je vhodná k léčbě kataru horních cest dýchacích, chřipky, angíny či obyčejného nachlazení, chronických zánětů močového měchýře, ženských pohlavních orgánů, prostaty, zánětu mízních uzlin a při sklonech k hnisání. Extrakt z echinacei purpurey je účinným prostředkem pro podporu imunity a zvýšení odolnosti organismu. (pru)

Máte o tyto byliny zájem?
Objednat si je můžete v pracovních dnech na telefonu 472 744 568, 844 111 172 nebo 603 501 236.

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2471051
DnesDnes263
VčeraVčera623
Tento týdenTento týden1466
Tento měsícTento měsíc2681

Partnerské weby

apartman banner