Bylinky patřily odedávna k nejdostupnější a účinné lidové medicíně, která pomáhala od nejrůznějších neduhů, a to bez vedlejších účinků. I v dnešní době si získávají léčivé rostliny, navzdory dostupnosti mnoha moderních prep arátů na zdravotní neduhy, stále větší oblibu a vážnost. Bylinky, které si představíme, mají jedno společné - léčí, ale také se dají pěstovat v květináči.

Kotvičník zemní
Tato nenápadná poléhavá bylina s žlutými květy je uznávána jako životabudič, elixír života, neboť v sobě skrývá celou řadu mimořádných léčivých látek, které blahodárně působí na lidské zdraví. Léčebné účinky kotvíčníku jsou využívány při některých zrakových poruchách, léčí srdeční ischemii a angínu pectoris. Bylina snižuje hladinu tuků v krvi, léčí některé typy močové inkontinence a bolestivého močení, čistí játra. Pozitivní účinek se kotvíčníku přisuzuje při problémech s ušním šelestem, při léčení aterosklerózy. Kotvičník zlepšuje krevní oběh, působí jako výtečný lék při diabetu druhého typu, vědecké studie potvrdily výrazný účinek při léčbě různých pohlavních a reprodukčních poruch. Zvyšuje množství pohyblivých spermií, působí jako afrodisiakum. Jeho užití ale pozitivně ovlivňuje celou řadu dalších funkcí v organismu.

Pupečník asijský
Rostlina je bohatým zdrojem vápníku, hořčíku, sodíku, draslíku, selenu a chrómu. Tato skladba zaručuje protinádorové působení a pomoc při léčbě diabetu druhého typu na inzulínu nezávislém. Léčebné účinky této rostliny ocení lidé s revmatickými obtížemi, neboť její užívání napomáhá k vytváření kloubního maziva - chrání před artritickými změnami. Pupečník je doporučován při křečových žilách, hojí vnitřní rány a vředy, léčí cirhózu, astma, zlepšuje krevní oběh, zabraňuje usazování cholesterolu. Pupečník je vyhlášeným prostředkem na posílení nervového systému, vylepšuje paměť, zlepšuje příznaky Alzheimerovy choroby a senility. Má také výrazný antibakteriální, hojivý a regenerační účinek. Zbavuje otoků končetin.

Bacopa monnieri
Tato bylinka je vynikajícím přírodním zdrojem pro zvýšení duševní výkonnosti a posílení schopnosti mozku. Zvyšuje intelekt, zlepšuje paměť, snižuje úzkost, neklid, působí proti nespavosti a senilitě. Používá se u nervových poruch, u hysterie, nepříčetnosti, zklidňuje mysl, navodí pocit pohody v období úzkosti, únavy, zklidňuje hyperaktivní mysl. Pomáhá při Parkinsonově chorobě, demenci, při stárnutí mysli. Bacopa drobnolistá se také využívá při snižování krevního tlaku, vysokých horečkách, při všech typech zánětů, chronických kožních onemocněních. Má vynikající účinky na srdce, využívá se také k léčbě astmatu, chrapotu, snižuje vysoké horečky, dokonce působí i proti ztrátě vlasů. (pru)

NÁŠ TIP: Pokud máte o tyto byliny zájem, můžete si je i ojednat. V pracovních dnech na telefonu 472 744 568, 844 111 172 nebo 603 501 236.
Cena rostlin je: kotvičník 50 Kč, Bacopa monnieri 74 Kč, pupečník 69 Kč.
Případně 100 g sušené natě pupečníku s přídavkem kotvičníku za 180 Kč.
Poštovné 120 Kč. Z důvodu náročnosti balení je minimální objednávka dvě libovolné rostliny. Pozor, při odběru tří a více rostlin získáte od nás další bylinu zdarma dle vlastního výběru.

 

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2474826
DnesDnes574
VčeraVčera593
Tento týdenTento týden1167
Tento měsícTento měsíc6456

Partnerské weby

apartman banner