*Hlávkový salát není žádné lehké jídlo. Téměř všechno, co je v syrovém stavu k salátu přidáno, je těžko stravitelné. Kdo jí večer salát, měl by tak či nit minimálně tři hodiny před tím, než jde spát. Jinak mu bude ležet v žaludku přes noc.
*Salát je chválen pro vysoký podíl balastních látek. Faktem ale je, že sto gramů salátu obsahuje 95 procent vody a průměrně jeden až dva gramy balastních látek. Balastní látky ze salátu nestačí k pokrytí denní potřeby, ta činí třicet gramů.
*Myslíte si, že hlávkový salát je hotovou vitaminovou bombou? Například sto gramů ledového salátu obsahuje pouze 3,9 miligramu vitaminu C, zatímco 100 gramů červené papriky 400 miligramu.
*Proč je důležité salát před konzumací důkladně vyprat? Právě salát rychle přijímá z půdy pesticidy. V každém případě praním pod tekoucí vodou a rozkrájením se snižuje obsah vitaminu C o 35 procent. Proto se má listový salát připravovat krátce před konzumací.
*Domníváte se, že salát nemůže způsobit přibývání na váze? Při sto gramech dodávají pouze třináct kalorií. Přibývání však mohou způsobit různé dresingy a jiné pochutiny, jako je sýr, vejce, olivy a jiné pochoutky.
(nech)
 

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2469824
DnesDnes239
VčeraVčera674
Tento týdenTento týden239
Tento měsícTento měsíc1454

Partnerské weby

apartman banner