Strom dlouhověkých a moudrých - tak je nazýván v Číně strom Ginkgo biloba , v češtině jinan dvoulaločný. Číňané užívají extraktu z jeho listů jako ochranu zdraví už po staletí. Dnes je jedním z nejpopulárnějších rostlinných produkt ů na světě.

Řadí se k antioxidantům. Obsahuje totiž flavonoidy, které působí jako zhášeče volných radikálů. Další významnou složkou jsou terpeny či ginkgolidy omezující tvorbu krevních sraženin – dochází tak ke zlepšení přítoku krve včetně lepšího transportu kyslíku k srdci, do mozku a končetin.

Výrazný účinek léků z tohoto „moudrého“ stromu lze očekávat za čtyři až šest týdnů, někdy nastává zlepšení už po dvou týdnech. A na které cévní potíže se ginkgo hodí? Především na aterosklerózu tepen končetin, které se projevují nejčastěji bolestmi lýtek. Stejně tak na aterosklerózu tepen přivádějících krev do mozku, tedy jako prevence na poruchy paměti a mrtvice.

Dále se jinan dvoulaločný úspěšně používá po opakovaných zánětech žil, při křečových žilách, bolestivém bělení či modrání prstů ruky, při studených nohách či dlouhodobém šumění v uších. Zlepšuje také poruchy sexuálních funkcí souvisejících se špatným stavem cév, činnost tlustého střeva, odvádí z těla toxiny, snižuje pocit hladu, urychluje hojení jizev a zánětů a zpevňuje kostní tkáně.
(ksa)
 

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2475245
DnesDnes412
VčeraVčera582
Tento týdenTento týden1586
Tento měsícTento měsíc6875

Partnerské weby

apartman banner