V zimě si samozřejmě musíme dávat pozor na prochladnutí, podle přírodní medicíny je v tomto měsíci ale nejvíce ohroženým orgánem močový měchýř. Typickým příznakem nachlazení močového měchýře je neustálé nucení na močení, které má za následek

vyloučení velmi malého množství moči doprovázeného pocitem pálení. V případě, že se k příznakům přidruží i zvýšená teplota, může se jednat o vážnějšího onemocnění - zánět ledvinové pánvičky – a je bezpodmínečně nutné vyhledat lékaře.

Pokud se jedná o jednoduché nachlazení, můžeme využít některé přírodní prostředky. I jako prevenci.

Důležitý je dostatek tekutin

Denně je třeba vypít dva litry vody nebo bylinkových čajů, prevencí je brusinková šťáva, která mj. zabraňuje bakteriím přichytit se ke sliznicím močového měchýře. Uklidňující a preventivní účinek má odvar z ječných krup s medem a citronem.

Čaj z vrbovky malokvěté - jedna vrchovatá čajová lžička vrbovky malokvěté na půl litru vody. Spařit a nechat krátce vyluhovat. Pít 2 šálky (ne více) denně, ráno nalačno a večer půl hodiny před večeří.

Čaj z listů brusinek - sušené listy brusinek zalít studenou vodou (na půl litru dvě lžičky). Nechat 12 - 24 hodin vyluhovat, pak krátce povařit a scedit. Pít 1 - 2 šálky denně.

Jako přírodní antibiotikum působí medvědice lékařská nebo americká brusinka. Řada studií prokázala jedinečný účinek brusinek při prevenci i léčbě infekcí močových cest, zánětu ledvin, inkontinenci, zánětu prostaty, menstruačních potížích či problémech pohybového ústrojí.

Během nachlazení se vyhýbejte potravinám dráždícím ledviny, jako jsou například čokoláda, silné koření, káva či alkoholické nápoje. Nepoužívejte silnější pěny do koupele či sprchové gely, raději přírodní bez aromatických přísad, dbejte o intimní hygienu.

(luv)

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2524335
DnesDnes451
VčeraVčera761
Tento týdenTento týden3437
Tento měsícTento měsíc16103

Partnerské weby

apartman banner